Тавричанська ОТГ прийняла рішення про добровільне приєднання до своєї ОТГ Волинської сільської ради та Чумацькошляхівської сільради сусіднього Новотроїцького району

17.10.2019
1061

Тавричанська сільська об’єднана територіальна громада, що в Каховському районі, прийняла рішення про добровільне приєднання до своєї ОТГ Волинської сільської ради Каховського району та Чумацькошляхівської сільради сусіднього Новотроїцького району.


Нагадаємо, що зазначені сільські ради попередньо дали добровільну згоду на приєднання до діючої об’єднаної громади, відгукнувшись на подану пропозицію Тавричанської ОТГ. Причому вочевидь найскладніше далося рішення Чумацькошляхівській громаді, де трапилося навіть резонансне перекриття траси та, як зазначалося, чинився неабиякий опір з боку районної влади. Однак, розглянувши різні можливі конфігурації утворення об’єднаної громади, місцеві жителі таки вирішили дати згоду на приєднання до вже діючої Тавричанської ОТГ. У відповідності ж до Перспективного плану формування територій громад області, Чумацькошляхівська громада мала б увійти до Чкалівської сільської ОТГ на теренах свого району, де досі не створено жодної ОТГ. А Волинська сільська рада мала б увійти до Зеленопідської сільської ОТГ Каховського району, повідомляє НОВИЙ ДЕНЬ

Під час сесії сільської ради в Тавричанці, де депутатським корпусом приймалося рішення про приєднання двох сільрад, голова ОТГ Юрій Гречка підкреслив, що зміцнення Тавричанської ОТГ за рахунок приєднання нових громад дасть можливість комплексного розвитку одночасно усіх населених пунктів, покращення їх інфраструктури, добробуту жителів, поліпшення умов надання всіх послуг – від адміністративних до освітніх, медичних. Чим більше громада, тим успішніше просуваються проекти міжнародної технічної допомоги, більші шанси перемогти в конкурсах ДФРР. Скажімо, у Тавричанської ОТГ є плани щодо створення власного ЦНАПу.

Тавричанська ОТГ вважається однією з найзаможніших. Зокрема, за обсягами доходів бюджету на душу населення вона за підсумками 9 місяців поточного року займає третю сходинку рейтингу, поступившись Музиківській та Зеленопідській ОТГ. На одну особу в ОТГ припадає по 4281 грн. (середньо-обласний показник – 3690 грн.). При цьому приєднання нових громад відбувається на абсолютно паритетних засадах, адже обидві сільські ради входитимуть у ОТГ з солідним «посагом» – їх ніяк не назвеш «бідними родичами», бо кожна має свій потенціал, стабільні джерела надходжень до бюджету, вагомі обсяги землі та заможних землекористувачів у особі крупних аграрних підприємств та фермерських господарств.

Про свої можливості розповіли сільські голови громад, що йдуть на приєднання. Голова Волинської сільради Андрій Нізкіх зазначив, що громада, в яку окрім Волинського входить селище Остапенка, має 9,5 тис. га землі, понад 1,2 тис. га – зрошуваної. У обох населених пунктах вирішені питання з вуличним освітленням та водопостачанням. Завершено ремонт сільського будинку культури, впорядковані заклади бюджетної сфери. Похвалився, що стан СБК та його оздоблення навіть кращі, ніж у Тавричанці. Є дитячі майданчики, спортивна інфраструктура.

200 тисяч гривень витратили на придбання для стоматологічного кабінету. Старається громада підтримувати в належному стані й внутрішні дороги, на які щороку витрачає сотні тисяч гривень. У підсумку запевнив, що тягарем для ОТГ його громада точно не буде. А серед спільних планів, котрі мають бути реалізовані першочергово, – налагодження внутрішнього транспортного сполучення між населеними пунктами громади з адмінцентром ОТГ.

– Маючи такий потенціал, могли б і далі безбідно господарювати, –підсумував Андрій Нізкіх. – Однак усвідомлюємо, що процес децентралізації має незворотний та повсюдний характер, отже потрібно використати етап добровільності для того, щоб визначити подальшу долю та місце громади в цьому процесі. Зрештою, приєднатися до Тавричанської ОТГ вирішили люди, і їх вибір слід поважати.

Про процедури опитування селян, громадських слухань для визначення волевиявлення щодо подальшої долі Чумацькошляхівської громади розповів сільський голова Володимир Шевченко. Під час опитування 470 осіб висловилися за приєднання до Тавричанської ОТГ, 250 – за об’єднання в Чкалівську ОТГ та 29 – не визначилися. Запевнив, що все відбувалося прозоро – під підпис кожного за своє рішення.

Громада, яка складається з 5 населених пунктів – Чумацького Шляху, Катеринівки, Новорепівки, Новоукраїнки та Софіївки, має 16 тис. га землі, з них 6,1 тис. га – зрошуваної. Зі слів сільського голови, цьогоріч в селах завершать встановлення вуличного освітлення. До нового року 840 тис. грн. доосвоять на дороги. У належному стані перебувають усі освітні заклади. 900 тис. грн. виділили на приведення до ладу ЗОШ у адмінцентрі сільради, 750 тис. грн. освоєно на реконструкцію опалювальної мережі цієї школи.

Юрій Гречка, звертаючись до депутатського корпусу своєї громади, зазначив, що гуртування навколо Тавричанської ОТГ більшої кількості громад – це не тільки позитивний приклад, довіра, а й величезна відповідальність перед виявленою доброю волею людей. Тому важливо не просто «притертися» в одній сім’ї, а порозумітися, знайти спільні інтереси та шукати шляхи для їх реалізації.