Співаковський: Необхідно створити кращі умови для участі громадськості в законодавчому процесі

13.11.2017
757

Про це на сторінці у Facebook зауважив народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Олександр Співаковський після зустрічі з представниками Democracy International Inc. та іншими експертами, що проводять незалежну оцінку діяльності Програми RADA на замовлення Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Білорусі.

“Згідно з умовами угоди, укладеної між USAID/Україна та Democracy International, Inc., експертна організація має оцінити результати діяльності Програми RADA щодо посилення законодавчої влади в Україні, зокрема, зі створення кращих умов для участі громадськості в законодавчому процесі і посиленні незалежного нагляду з боку законодавців за роботою виконавчої гілки влади, а також встановити, які напрямки потрібно покращити у подальшому”,- написав він.

“Наші колеги звернули увагу на те, що метою створення Програми RADA було визначено зміцнення парламентського контролю через систему непрямих звітів та заснування про Верховній Раді України Інформаційно-дослідницького центру, який має здійснювати аналітичну роботу щодо формування державної політики та ведення законотворчості”,- додав політик.

“Зі свого боку, я поінформував наших партнерів про те, що діяльність Комітету з питань науки і освіти, на жаль, ще не стикалась з програмою RADA та іншими фондами, що співпрацюють з USAID, хоча ми проводимо низку важливих заходів та розуміємо, які можливості може відкрити здійснення такої співпраці”,- написав Олександр Співаковський.

“Також у розмові я поділився з нашими гостями інформацією про основні напрямки діяльності Комітету та наші досягнення, зокрема – успішне прийняття базового Закону України “Про освіту”, чого вдалося досягти завдяки проведенню процесу його підготовки до другого читання у відкритому форматі робочою групою, до складу якої входили всі головні стейкхолдери освітньої сфери, а також широкого діалогу з громадськістю. Саме така модель покладена в основу роботи по підготовці комплексних змін до Закону “Про вищу освіту”, і я сподіваюсь, що ми отримаємо позитивний результат”,- наголосив парламентар.