Сергій Костинський: Парламент підтримав практику нацради щодо спрощеного розвитку мовлення з зоні АТО і на Крим
Парламент 241-м голосом ухвалив законопроект № 6565
Закон впроваджує на час зовнішньої агресії практику надання дозволів на тимчасове мовлення в Донецькій, Луганській і Херсонській областях замість ліцензування. Про це на власній Фб-сторінці написав член нацради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.
Всі три роки війни тимчасові дозволи для телеканалів і радіостанцій надавалися Національною радою в погодженні з Міністерством інформаційної політики тільки в зоні проведення АТО.
Законопроект, який ініціювали НацРада і МІП, що був доопрацьований і внесений в парламент Комітетом ВР з питань свободи слова і інформаційної політики, ввів цю практику в правове поле і значно розширив його застосування – на південні райони Херсонщини.
Тепер, замість проведення конкурсів, автоматично надаватимемо дозволи на мовлення в Генічеську, Чонгарі, Чаплинці і Каланчаку з метою мовлення на територію Криму.
Українські мовники будуть отримувати частоти для радіо- і телевізійного мовлення на підставі лише заяв.
Три місяці на проведення конкурсів, заповнення купи документів, сплата ліцензійного збору (щоб отримати право мовити з Чонгара на Крим радіостанції сплачували по 50 тис. грн ліцензійного збору!!!) – все це в минулому.
Ухвалення закону означає, що українська держава отримала потужний інструмент для подальшої розбудови інформаційного поясу безпеки на Сході і Півдні країни.
Згідно старого закону, організація мовлення нових радіостанцій і телеканалів на Крим могла бути можлива лише о другій половині 2018 року через складну процедурну систему.
Тепер, сподіваюся, ми встигнемо зробити все заплановане ще до весни. Щиро дякую Комітету з питань свободи слова і інформаційної політики, Парламенту, і особисто Вікторії Сюмар. Дякую, що підтримали ініціативу і дали життя потужному проекту в правовій площині. Щиро дякую Міністерству інформаційної політики України і особисто Юрію Стецю!
Разом з Вами команда Національної ради впровадила практику надання дозволів на тимчасове мовлення в зоні проведення АТО ще декілька років тому.
Без жодних зволікань, без бюрократії і створення фінансового тиску на мовників ми передали практично весь частотний ресурс Луганської і Донецької областей в користування українських телеканалів і радіостанцій!
Дякую всім членам Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Мінінформі і інституціям, які входять в його склад, зокрема Концерну РРТ І особисто -Олександру Богданову, УДЦР і особисто – Володимиру Корсуну.
Ми випередили час, і рішення парламенту довело, що всі ці роки ми все робили правильно, працюючи в інтересах держави як справжні патріоти – на ділі, а не на словах.
PS. На жаль, практика надання дозволів на тимчасове мовлення не буде задіяна на всьому прикордонні країни, в тому числі на півночі Харківщини, Чернігівщини, Сумщини, вздовж кордону на Одещині, через принципову позицію фракції «Самопомочі».