На колегії Херсонської ОДА розглянули питання боротьби з браконьєрством на водних об’єктах області

12.06.2018
1182

Потрібно на державному рівні визначити нові правила рибальства в Україні, і, зокрема, в Херсонській області. Про це на колегії ОДА 12 червня заявив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв.

Також начальник відділення поліції у порту «Херсон» Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області Максим Жарков повідомив , що відповідно до розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 21 лютого 2018 року № 113 «Про оперативний штаб із забезпечення протидії браконьєрству на водних об’єктах області» (із змінами) та від 23 лютого 2018 року № 146 «Про затвердження плану спільних заходів щодо запобігання браконьєрству на водних об’єктах області у 2018 році», з метою забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони, відтворення водних біоресурсів в області здійснено заходи, спрямовані на об’єднання зусиль місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, контролюючих та правоохоронних органів для створення дієвого механізму забезпечення протидії браконьєрству на водних об’єктах.

Працівниками відділення поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області у порту «Херсон» на території м. Херсона та області систематично проводилися заходи щодо забезпечення збереження запасів анадромних видів риб, цілодобові патрулювання акваторії, рейди у місцях роздрібної та оптової торгівлі.

За перше півріччя 2018 року складено 34 протоколи про адміністративні правопорушення, зареєстровано 16 кримінальних проваджень за фактами незаконного зайняття рибним промислом, у правопорушників виявлено та вилучено 200 сіток, 105 раколовок, 156 ятерів бочкових, капронових, тканинних, 56 ятерів креветочних. Усього вилучено 1557,45 кг водних біоресурсів та раків 6851 од., випущено у природне середовище водних біоресурсів – 4565 кг риби, креветки – 1500 кг, крабів червонокнижних – 100 од. Своєчасним припиненням правопорушення попереджено завдання збитків на суму 7504709 грн.

Для посилення охорони, відтворення та збільшення запасів водних біоресурсів у водоймах області, запобігання та недопущення порушень правил рибальства під час нерестової заборони та додержання режиму тиші на території національного природного парку «Нижньодніпровський» створено 3 оперативні групи, що збільшило ефективність і оперативність використання сил та засобів служби державної охорони парку.

З початку 2018 року в ході рибоохоронних рейдів Чорноморським рибоохоронним патрулем виявлено 59 порушень правил рибальства, складено 12 актів стосовно виявленого безхазяйного майна, вилучено 82 одиниці заборонених знарядь лову, 1 транспортний засіб та 278,43 кг водних біоресурсів. Нараховано збитки, завданих рибному господарству України, на загальну суму 1141666,00 грн.

Протягом першого півріччя 2018 року державними інспекторами Азовської інспекції виявлено 149 правопорушень, 38 протоколів про адміністративні правопорушення передано для розгляду судовими органами, 111 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Загальна сума штрафів склала 13 тис. грн

З 26 лютого 2018 року запрацювала гаряча телефона лінія оперативного штабу із забезпечення протидії браконьєрству на водних об’єктах області, на яку надійшло 38 звернень із яких 24 стосуювалися браконьєрської діяльності, 7 звернень про надання роз’яснень щодо строків нерестової заборони вилову водних біоресурсів та решта звернень з інших питань.

Проаналізувавши інформацію надану членами оперативного штабу із забезпечення протидії браконьєрству на водних об’єктах області можна визнати проведену у 2018 році роботу забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони, відтворення водних біоресурсів на території області та підвищення ефективності протидії незаконному вилову водних біоресурсів в період нерестової заборони на території Херсонської області на задовільному рівні.

Нагадаємо, що сьогодні відбулося засідання колегії Херсонської ОДА . На засіданні колегії було розглянуто два питання:

• Про виконання заходів щодо боротьби з браконьєрством на водних об’єктах області у першому півріччі 2018 року;
• Про підсумки проходження опалювального сезону 2017/18 року та затвердження першочергових заходів з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.