На Херсонщині відзначили Всесвітній день людини із синдромом Дауна
Цю дату було обрано не випадково – день і місяць символічно позначають природу синдрому: йдеться про 3 (замість 2-х, як зазвичай у людини) копії 21-ї хромосоми.
Як і будь-хто з нас, кожна людина з синдромом Дауна — унікальна. У неї свій характер, свої можливості, свої інтереси. Людина з цим синдромом може стати відомим спортсменом, актором, художником, бізнесменом, або просто вашим другом, сусідом, знайомим. І, без сумніву, вона гідна поваги хоча б за те, що щодня долає труднощі, не знайомі нам з вами.
Тож, 21 березня, у Херсоні на площі Свободи відбулися святкові заходи, присвячені Всесвітньому дню людини із синдромом Дауна.
Учасники – діти з генетичним порушенням в розвитку, їх батьки, родичі та друзі, а також усі, хто приєднався до яскравого дійства – разом танцювали, бавились у ланцюжок, шикувалися та демонстрували різнокольоровий одяг.
Звертаючись до присутніх заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь висловив слова вдячності і привітав з п’ятирічним ювілеєм ГО «Сонячні діти Херсонщини». Він наголосив, спільна робота обласної влади з цим громадським об’єднанням, яка триває вже протягом кількох років, продовжуватиметься і надалі, і дасть позитивні результати, такі як ми бачимо сьогодні.
Традиційно під час заходу тривав флешмоб “Lots of Socks”, під час якого усі присутні мали можливість одягнути різнокольорові шкарпетки, щоб привернути увагу до сімей, які виховують дітей з синдромом Дауна та бути солідарними із ними.
Довідково. Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить, у світі з синдромом Дауна народжується кожна 700 дитина. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах і соціальних прошарках. Генетичний збій відбувається незалежно від способу життя батьків, їх здоров’я, звичок і освіти. На Херсонщини щороку в середньому народжується 12 дітей з синдромом Дауна.