На Херсонщині планують створити сервісні центри на межі розмежування з Кримом

07.08.2018
1044

На наступному Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти» зроблять акцент на деокупацію Криму, а на межі розмежування з тимчасово окупованою територією АР Крим в Херсонській області хочуть створити вільні економічні зони. Про це сьогодні, 6 серпня, на прес-конференції повідомив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, передає ПІК


У прес-конференції також взяв участь Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

«Ми хочемо розвивати Херсонщину як приклад для окупованих територій, – відзначив голова ОДА – Сьогодні ми розглядаємо можливості щодо створення вільних економічних зон на межі розмежування (з АР Крим – ред.)». Він пояснив, що дуже багато бізнесу пішло з Криму після окупації і необхідно створити умови для того, щоб цей бізнес повернувся на Херсонщину, що межує з тимчасово окупованим Кримом.

Для цього бізнесу необхідні умови, підтримка, каже Гордєєв. Він також відзначив, що на минулому Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти» було зроблено акцент на екоінвестиціях, а на наступних зроблять акцент на деокупацію Криму «Думаю, що зробимо певний такий акцент під час «Таврійських горизонтів» саме на деокупацію Криму, саме на створення можливостей інфраструктурних, туристичних і бізнесових на території Херсонської області», – сказав голова Херсонської ОДА.


Сервісні центри на КПВВ на адмінмежі з Кримом

Голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв стверджує, що у сервісній зоні на КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом може з’явитися не лише капличка, але й мечеть – якщо знайдеться інвестор. Про це голова ОДА заявив 6 серпня, на спільній прес-конференції з Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадимом Чернишом, відповідаючи на запитання журналістів, передає ПІК

«КПВВ мають дві функції – державну, за яку відповідає держава і виділяє на це кошти а саме: на пункти перетину, на роботу прикордонників, митників, роботу спецслужб. І є сервісна зона – вона формується за рахунок коштів меценатів», – відзначив Гордєєв.

Як пояснив Гордєєв, відповідаючи на запитання тележурналіста: «Якщо ваш шановний канал хоче, наприклад, проінвестувати спорудження, поруч з капличкою, поставити, наприклад, мечеть чи інше – будь ласка, звертайтесь, будемо розглядати це питання. Це наш внесок і бізнесу України, який хоче там щось зробити краще». Він також попросив не використовувати слово «капітальний» в тому, що стосується спорудження КПВВ. Його підтримав Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

Він відзначив, що дебати навколо того капітальні чи не капітальні споруди КПВВ мало цікавлять громадян, які їдуть з окупованої території.

«Хіба людина, яка їде з Джанкоя чи Сімферополя – хіба її це цікавить? Їй туалет потрібен, вода, швидко пройти всі процедури, від спеки чи від снігу чи дощу заховатися. Що це за людина може занурювати нас в бюрократичні дебати і заводити їх в глухий кут? Я вважаю, що ми і так трохи затягнули з тим КПВВ», – відзначив міністр.

«По КПВВ – є урядове рішення, є проект і цей проект буде реалізовуватися, на це виділені урядом кошти вперше за кілька років. Проект надзвичайно амбітний, передбачає комплекс заходів для максимального задоволення потреб людей, які рухаються з окупованої території на територію, яка контролюється урядом. Загальна міжнародна практика. Сервіси рідної держави для громадян мають бути максимально наближені до лінії зіткнення на Сході і до адміністративної межі в Криму. Чим ближче сервіси – тим краще», – відзначив міністр.

«Проект КПВВ розроблений фахівцями, які не належать ні до нашого міністерства, ні до міністерства інфраструктури, ні до ХОДА», – відзначив Вадим Черниш. «Проект розробляв проектний інститут СБУ», – пояснив міністр і запевнив, що у ньому враховані питання і безпеки і питання сервісів, надавали пропозиції цивільні відомства. 

Кабмін виділив більше 100 млн грн на будівництво КПВВ «Каланчак» і «Чонгар» на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом.