Ліс рубають, «бабки» летять
Нещодавно на Херсонщині було оголошено війну лісовим браконьєрам. Було проведено розширену нараду з питань збереження лісів області, запобігання їх нещадному знищенню та протидії браконьєрству на водних об`єктах області. Цю нараду провели разом із головами райдержадміністрацій, народними депутатами України, представниками територіальних правоохоронних органів, профільних відомств і представниками громадськості.
За результатами наради розпорядженням голови облдержадміністрації утворено оперативний штаб із забезпечення протидії браконьєрству на водних об’єктах області та телефонну «гарячу лінію»: 096- 160-66-00.
Все це чудово , це треба робити. Дуже добре, що на стадію завершення підходить питання створення Регіонально ландшафтного парку «Гілея», який планують створити на нижньодніпровських аренах: Козачелагерській, Олешківській, Чалбаській, Збур’ївській, Івано-Рибальченській та Кінбурській косі. Його загальна площа становитиме 88 249,44 га. Основу парку будуть складати п’ять відокремлених ділянок: Західна (в основі Кінбурської коси та на Іванівській арені), Збур’ївська ( на Збур’ївській арені), Чалбаська (на Чалбаській арені) та Корсунська (на Козачелагерній арені).
В той же час для навчальних закладів нашої області закуповують деревину для опалення. Ось наприклад:
Навчальні заклади Голопристанського району опалюють деревиною. Відповідна інформація міститься на офіційному порталі оприлюднення інформації про публічні закупівлі України – ProZorro. Скоріш за все, це деревина саме з херсонських лісів, які так палко захищають депутати Херсонської обласної ради.
ФОП Павлов став переможцем торгів стосовно закупівлі деревини паливної (дров) для опалення навчальних закладів Голопристанського району.
667 м.куб. дров зазначений ФОП був зобов’язанний доставити за адресою навчальних закладів відділу освіти Голопристанського району.
Учасниками торгів було два претенденти:
ФОП Павлов Володимир Григорович, та ДП Голопристанське лісомисливське господарство.
ФОП Павлов запропонував 565 000,00 грн в той же час ДП Голопристанське лісомисливське господарство – 566 950,00 грн.
Переможцем торгів було оголошено ФОП В.Г. Павлов. Сума 565 000,00 грн, ціна за одну одиницю виміру: 847,08 грн. Не місцеве лісомисливське господарство, а саме приватний підприємець.
17 жовтня 2017 року були внесено зміни до договору. Як зазначено у самому договорі, ці зміни були внесені враховуючи фактичну кількість поставленого товару до кожного навчального закладу, зазначеного в Додатку №1 до Договору на підставі товарно-транспортних накладних.
Сторони взаємно дійшли згоди викласти рознарядку на поставку дров паливних в навчальні заклади освіти Голопристанського району в новій редакції:
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ФОП Павлов В.Г зареєстрований в Олешках, сфера діяльності: «Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням».
Школи Голопристанського району опалюють деревиною. Імовірно з херсонського лісу
ГО «Асоціація блоггерів «Новамедіа» звернулася з відповідним запитом до Департаменту освіти Херсонської ОДА, в якому хотіла отримати інформацію про те, скільки деревини та на яку суму закуповували районні відділи освіти та відповідні управління херсонських ОТГ. Нами була отримана досить цікава відповідь від обласних чиновників у сфері освіти. 1 лютого цього року на електрону пошту нашої громадської організації надійшла відповідь з наступним змістом: департамент не є розпорядником даної інформації. Ваш запит ми направили до місцевих органів виконавчої влади та управлінь освіти ОТГ. Красиво умили руки, не володіємо, не знаємо, не чіпляйте нас… Ось така в нас державна політика в галузі освіти.
За цей час, станом на сьогодні ми отримали відповіді від: Бериславської, Нововоронцовської, Каховської, Великоолександрівської районних державних адміністрацій та Великокопанівської, Гладківської, Каланчацької, Тавричанської, Кочубеївської, Горностаївської об’єднаних територіальних громад. Всього 4 РДА та 6 ОТГ. Інші вирішили, що не треба відповідати. Або надали відповідь комусь іншому.
Проте аналізуючи навіть надану інформацію можна зробити висновок, що штучно створений ліс, який так закликають оберігати чиновники усіх мастей, політики, депутати та громадськість просто нищать та й ще за бюджетні кошти. Так ось, у 2017 році переліченими органами влади було закуплено 17 тис 293,05 складометрів деревини на суму 1 млн 783 тис 763 грн. Ми далекі від думки, що цей ліс було завезено з Карпат, Полісся, Амазонії або ще звідкіля. Тим паче в одній з відповідей чітко було вказано, що закуповували саме деревину хвойних порід. Чи не нашу сосну продавали? Яка влітку горіла?
Таким чином стає зрозумілим, що боротися з дідусем, який пару пнів спиляв та на причепі віз додому значено легше, ніж з організованою за бюджетні кошти схемою. Виходить парадоксальна ситуація: наш ліс нищать – за наші (бюджетні) кошти. При цьому заробляє навіть не лісництво (які постійно волають, що в них грошей немає), а приватний підприємець. Ось така в нас … Кумедія.