Ігор Йосипенко про ситуацію на деокупованій частині Херсонщини
Депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко в себе на фейсбуці написав, що він на запрошення Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень взяв участь у прес-конференції, яка була присвячена трансформації громадянського суспільства Херсонщини в умовах війни.
«Незважаючи на поганий зв’язок в селах Бериславщини, вдалося приєднатися через Старлінк до ефіру й розповісти своє бачення щодо комунікацій з районною і обласною владою, повноваженнями депутатів місцевих рад у зв’язку зі створенням військових адміністрацій, а також про першочергові завдання, які треба вирішувати, аби відновити життя в районі», – повідомив він.
Депутат зазначив, що чиновники й представники місцевого самоврядування деокупованих населених пунктів Бериславського району перші два місяці після звільнення сіл (а це був березень) взагалі не проявляли себе ніяк, в більшості виїхавши на підконтрольну територію України і залишивши місцевих жителів сам-на-сам зі своїми проблемами.
«Ми перший волонтерський вантаж у звільнені села Кочубеївської громади вже везли у березні 2022 року, але влада не включалася в нашу роботу, як ми готуємо списки людей, кому потрібна допомога, звітуємо, як працюємо з міжнародними партнерами тощо. У нас був випадок, коли ми 4 години стояли на блокпосту, бо новоявлена голова громади нас вирішила не пускати з волонтерською допомогою, бо це вона так вирішила»,- наголосив Ігор Йосипенко.
Він також зауважив, що нині на базі більшості громад створено військові адміністрації, а також створено Бериславську районну військову адміністрацію, але комунікаційного діалогу з ними немає, як і з обласною військовою адміністрацією.
Він продовжує:
Хоча мені виборці делегували повноваження представляти їх інтереси в 2020 році на виборах до місцевих рад, тим більше ми живемо тут і знаємо всі проблеми після звільнення.
«На жаль, у Бериславі повністю зруйнована інфраструктура, в тому числі й дороги, тож, в першу чергу, важливо відновити дороги і мостові переходи»,- зазначив депутат.
На його думку відновленням інфраструктури повинні займатися представники військових адміністрацій, а не роздачею гуманітарки, повторяючи дії волонтерів.
« На сьогодні ми самі засипаємо шляхи, просимо військових їх розмінувати, аби мати проїзд до Берислава, про який зі звільненням Херсона зовсім забули, а там залишається взимку багато людей, а умови для життя у місті – відсутні – ні світла, ні води, ні газу, ні опалення. Російські військові все зруйнували»,- коментує це питання Йосипенко.
За інформацією депутата зараз, аби дібратися до Берислава зі сторони Нововоронцовки, треба їхати в об’їзд 50 кілометрів по насипному бездоріжжю.
Він продовжує:
Наші автівки швидко ламаються, тому не бачимо великого потоку благодійників, волонтерів до цього населеного пункту, а відділення банків, Нової пошти, магазини не відкриваються.
« Нівелювавши повноваження депутатів місцевих рад через створення військових адміністрації, влада втратила зв’язок з людьми, з місцевим населенням, а тому ми бачимо невдоволення її діями. Це сигнал до влади»,- резюмував Ігор Йосипенко.