Джон Болтон: Перспективи членства України в НАТО активно обговорюються, усе залежить від того, чи виконає Україна необхідні вимоги

25.08.2018
855

Перспективи членства України в НАТО активно обговорюються; усе залежить від того, чи виконає Україна необхідні вимоги. Про це заявив Джон Болтон, радник з національної безпеки США, на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі

«Це важливе партнерство. […] Адміністрація президента Буша у 2008 році пропонувала створити умови для прискореного вступу України та деяких інших країн до НАТО, але, на жаль, з цим не погодилися деякі європейські колеги. Проте зараз, особливо за чинної Адміністрації Білого дому, це питання активно розглядається, зважаючи на зацікавленість України, кілька кроків було зроблено. Багато залежить від України – як вона виконає політичні та військові вимоги. Вже є суттєвий прогрес, але попереду ще багато роботи», – зазначив Джон Болтон.

Пан Болтон висловив співчуття Україні з приводу втрат у зоні бойових дій вчора, 23 серпня, та наголосив на необхідності активізувати врегулювання конфлікту. «Я наголосив [під час зустрічей], що необхідно забезпечити ефективність Мінського процесу. Це питання необхідно врегулювати якнайшвидше», – зазначив він.

Радник з національної безпеки США ще раз наголосив, що Білий дім не змінював своєї позиції щодо Криму і не визнає анексію півострова. «Що стосується санкцій проти Росії – вони залишаються, і діятимуть доти, доки Росія не змінить свою політику. Нагадаю, протягом останніх кількох тижнів ми запровадили нові санкції», – зазначив.Джон Болтон.

Джон Болтон розповів, що під час зустрічі з Президентом України та українським урядом обговорювали співпрацю для протидії імовірним спробам російського втручання у майбутні вибори в Україні. «Із цією загрозою зіткнулися вже декілька країн Заходу, і ми дуже чітко заявили про свою позицію з цього питання. [… ] Президент Порошенко і я домовилися про спільні дії для того, щоб попередити [російське] втручання у вибори в Україні. Над цим можна працювати через звичайні механізми правоохоронної системи, а також інші», – деталізував радник з національної безпеки США.

Однією з тем, які обговорювали під час зустрічі з Президентом України та Урядом, було також питання енергетичної безпеки. «Для України важливо з політичної точки зору шукати альтернативні джерела природного газу, особливо на випадок, якщо «Північний потік – 2» все ж стане реальністю і Україна та інші країни постануть перед ризиком, що Росія відмовиться постачати адекватні обсяги газу, навіть якщо перед тим пообіцяють це робити», – підкреслив Джон Болтон. Він зазначив, що одним із рішень для України може бути збільшення обсягів видобутку власних запасів природного газу, у співпраці із зацікавленими іноземними газовидобувними компаніями.