Депутат облради Юрій Рожков по розкрадання майна та свою відставку(ВІДЕО)
На сесії обласної ради депутат Юрій Рожков звернувся до присутніх:
Шановні депутати, шановна громадо, шановні присутні, шановні представники засобів масової інформації!
Три дні тому ми спільно з депутатами та представниками облдержадміністрації відвідали комунальне підприємство «Арабатська стрілка».
Побачене шокувало не тільки мене.
З колишньої території 19 гектарів і 150 будинків за документацією залишилось 5 Га та усього 40 будинків… Три двоповерхових зруби, які давали прибуток 2,5 тисячі на добу, вандально демонтовані та вивезені за територію бази. Від них залишились тільки фундаменти. А три альтанки просто зникли.
Територія виглядає розграбованою та непридатною для відпочинку. Всюди вириті котловани, йде будівництво приватних будинків. Але – це комунальне підприємство, на якому повинні відпочивати наші захисники, ветерани, сім’ї, яким потрібна допомога, люди нашої громади!
А зараз просто рветься на шматки приватними особами.
Нагадаю, Херсонською обласною радою була створена наглядова рада, завдання якої – інспекція саме бази відпочинку «Арабатська стрілка». Який результат ми наразі маємо?
Інформую вас, шановні, під час нашого візиту депутатами була викликана поліція, складені протоколи про розкрадання комунального майна!
Наступне питання, за яким також слідкує громадськість.
На нашу комісію до питання переліку об’єктів, які підлягають приватизації, було додано комунальне підприємство «Кіновідеопрокат», яке сьогогодні відоме як «Ілюзіон».
Але питання потребує вивчення. Тому, рішенням комісії воно відправлено на доопрацювання.
Пояснюю: оцінка цього підприємства була зроблена 4 млн. грн., орендар подав документи , в яких вказано, що зроблені поліпшення в розмірі 1 млн. 800 тисяч грн., що є 45 відсотків від оціночної вартості.
І це має стати ключовим у питанні приватизації.
Але! Депутати обласної ради не погоджували поліпшення попередньо, що передбачено законом.
А саме – дії з оренди та приватизації регламентуються двома законами: «Про оренду державного та комунального майна», та «Про приватизацію державного і комунального майна».
Якнайменше, депутатами не вивчений абзац другий частини другої статті 27, де вказано, що орендар має право робити поліпшення більше 25 відсотків лише за згодою власника….
Також чітко вказано, що «Вартість поліпшень орендованого майна, зроблених орендарем без згоди орендодавця, які не можна відокремити без шкоди для майна, компенсації не підлягає» .
Далі. Також питання “про передачу в оренду цілісного майнового комплексу комунальної установи «Медичний пансіонат «Медик». За нестатком голосів, я, як голова комісії, його не затвердив.
Хоча маю і особисту позицію. На моє переконання, цей заклад має експлуатуватися медиками області саме як комунальний, надаючи їм пільгові можливості для проживання.
Куди також ми маємо селити і мешканців області, які приїжджають для огляду в наш онкоцентр, найбільший на півдні України.
До чого я веду, шановні депутати, зважаючи на такий великий перелік прецедентів та на те, що моя позиція, як депутата та громадянина часто не співпадає з більшістю членів комісії по комунальній власності. А я як голова комісії повинен підписувати рішення більшості, розуміючи, що це рішення не на користь громаді, Я СКЛАДАЮ ІЗ СЕБЕ ПОВНОВАЖЕННЯ ГОЛОВИ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ УПРАВЛІННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ.
Залишаючись при цьому депутатом і членом комісії, де я буду відстоювати інтереси громади. Про що викладено в заяві, яку прошу тепер зареєструвати. Дякую за увагу.