Андрій Гордєєв: Питання освіти для нас є №1
Сьогодні під час щорічної серпневої конференції педагогічних працівників Херсонщини ми акцентували увагу на першій глобальній освітній реформі за роки існування нашої незалежної країни. 1 вересня майже 13 тисяч школярів почнуть навчання за новим державним стандартом.
І наше з вами спільне завдання – створити на всіх рівнях освіти умови для особистого розвитку кожної дитини, сформувати цінності й життєву позицію молодого покоління, яке забезпечить розвиток і процвітання Херсонщини.
Ключовою складовою освітнього реформування є запуск нової української школи. У рамках цієї програми на Херсонщині активно створюються опорні заклади. Зменшиться кількість малокомплектних шкіл, у старшокласників з’явиться можливість профільно вивчати ті предмети, які знадобляться їм для вступу та отримання професії.
Щодо вищої освіти, то впродовж 2017-18 навчального року в області спостерігалося збільшення контингенту студентів – з 24,6 % до 37 %. Це відбувалося завдяки успішному впровадженню обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонщини», яка є унікальною в Україні.
Потенційними учасниками Програми у 2017-му стало 389 осіб, у 2018 році передбачається не менше 400 учасників. Вступ за Програмою триватиме до жовтня місяця.
Тішить, що у 2018 році спостерігається збільшення місць за державним замовленням на 8 %, їх кількість становить 3400 місць.
Ситуація зі вступом у виші Херсона така:
Херсонський державний університет – 1966 студентів;
Херсонський державний аграрний університет – 1193 особи;
Херсонський національний технічний університет – 1272 особи;
Херсонська державна морська академія – 1255 осіб.
Крім того, ми розширюємо вибір спеціальностей на базі університетів. Так, у цьому році створено дві нові спеціальності, а саме: у Херсонському державному університеті «Медицина» з ліцензійним обсягом 150 осіб та у Херсонському державному аграрному університеті «Архітектура та містобудування» з ліцензійним обсягом 50 осіб. Відкриття цих спеціальностей надасть можливість у майбутньому зменшити дефіцит кадрів у медичній та будівельній галузях.
На базі 4-х вишів створено освітні центри «Крим-Україна», де здійснюється консультаційна допомога та супровід абітурієнтів з АР Крим щодо вступу до закладів вищої освіти області. У 2017 році звернулася 761 особа. Всього у наших ВНЗ навчається близько 400 осіб з АР Крим. Кожна дитина з Криму, яка отримує освіту на Херсонщині і повернеться на півострів – це наш агент впливу щодо повернення окупованої території до України.
Дякую за підтримку, сприяння розвитку й покращенню освіти на Херсонщині народному депутату України, першому заступнику голови Комітету з питань освіти та науки, справжньому патріоту рідної держави Співаковському Олександру Володимировичу!