Співаковський: Працюємо над законопроектом, який при формуванні Держбюджету врахує зміни моделі фінансування вищої освіти
Про це народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, перший заступник Голови Комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський написав на своїй сторінці у Facebook, де розповів, що на платформі Комітету з питань науки і освіти відбулось перше розширене засідання робочої групи по підготовці комплексного законопроекту про внесення змін до чинного Закону України “Про вищу освіту”.
“У своєму виступі я повідомив учасників засідання про те, що до сьогоднішнього засідання групою експертів було підготовлено попередній, “драфтовий” проект закону, який і було надано для ознайомлення шановному товариству. Цей законопроект створено на базі напрацювань народних депутатів України, Міністерства освіти і науки України, експертів Реанімаційного пакету реформ, аналітичного центру CEDOS, студентської спільноти та інших авторитетних стейкхолдерів освітньої сфери”, – повідомив політик.
За словами Співаковського, це ще не остаточний, а лише робочий варіант законопроекту.
“Його ж остаточна редакція буде підготовлена за результатами обговорення як вже підготовлених положень, так і додатково наданих членами робочої групи пропозицій. Остаточний результат роботи над нормами цього законопроекту ми плануємо отримати в середині лютого наступного року та одразу подати його на реєстрацію. Це необхідно для того, щоб мати можливість врахувати зміни загальної моделі фінансування вищої освіти, які передбачені нормами нашого законопроекту, при формуванні Державного бюджету України на черговий рік”,- наголосив народний депутат.
“На мою думку, при підготовці змін до Закону “Про вищу освіту”, головні зусилля необхідно спрямувати за наступними ключовими напрямками: Запровадження корпоративного управління вищими навчальними закладами (розширення повноважень наглядових рад, запровадження посади фінансового секретаря, вдосконалення існуючої моделі внутрішнього управління вишами); Концептуальна зміна порядку фінансування вищих навчальних закладів. Перехід від існуючого сьогодні принципу “фінансування споруд” до принципу “фінансування студента” та розширення можливостей залучення кредитних ресурсів у сфері вищої освіти. Утворення ефективного механізму вимірювань якості вищої освіти та реальне забезпечення його надійного функціонування”, – зауважив парламентар.
“Хочу зазначити, що ми маємо на меті вдосконалити нині діючий закон в інтересах всіх учасників освітнього простору від якого в результаті мають виграти всі”, – резюмував Олександр Співаковський.