Владислав Криклій: Чотири компанії змагатимуться за перемогу у концесійному конкурсі у порту Херсон (ВІДЕО)

11.12.2019
1118

Чотири компанії, дві з яких міжнародні (Туреччина, Грузія – Швейцарія), змагатимуться за перемогу у концесійному конкурсі у порту Херсон. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час брифінгу, який відбувся сьогодні, 9 грудня 2019 року. Участь у заході також взяли керівник сектору інфраструктури ЄБРР в Україні Марк Магалецький, радник Міжнародної фінансової Корпорації Акнур Джуматова та керівник проектного офісу SPILNO Тарас Бойчук.

В. Криклій про результати конкурсу концесійного проєкту порту Херсон

Міністр інфраструктури відзначив, що реалізація концесійних проєктів в інфраструктурі є пріоритетом Уряду та подякував міжнародним партнерам за допомогу в їх підготовці та Офісу державно-приватного партнерства SPILNO. «Ми зацікавлені в тому, щоб концесійні конкурси були прозорими та забезпечили вигідні умови для держави.

За світовою практикою, кількість учасників у концесійних конкурсах коливається від трьох до шести. Ми маємо чотири учасники для порту Херсон. Серед учасників конкурсу є дві успішні міжнародні компанії, які мають досвід роботи в портовій галузі. Такі результати свідчать про конкурентність, рівність та прозорість конкурсу, що є підґрунтям для успішної реалізації концесійного проєкту. Ми плануємо оголосити переможця конкурсу у середині січня 2020 року», – заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Марк Магалецький та Акнур Джуматова від імені ЄБРР та МФК висловили готовність і в подальшому співпрацювати з Міністерством інфраструктури у реалізації концесійних проєктів.

Владислав Криклій наголосив, що наразі триває підготовка концесійних проєктів, які плануються до реалізації у 2020 році: «Ми спільно з нашими міжнародними партнерами готуємо нові концесійні проєкти у портах Чорноморськ, Одеса, Ізмаїл, Бердянськ, Маріуполь. Залізничні станції – Дніпро, Харків, Вінниця, Хмельницькій, Миколаїв, Чоп. Вивчаємо оптимальний варіант щодо концесії регіональних аеропортів. Хочу запевнити, що рішення буде зваженим і в інтересах держави», – заявив Міністр інфраструктури.


За результатами 60-денного строку прийому заявок на участь у концесійному конкурсі у порту Херсон братимуть:

1. Компанія Busserk Liman İşletme Loj. Hizm. LTD.ŞTİ (Туреччина)

Турецька стивідорна компанія, що заснована у 2013 році. 50 % належить Erkport Lojistik – турецькій логістичній компанії з 15-річним досвідом, а інші 50% – Емраху Гезгіну. Компанія є оператором 3 портів в Туреччині: порту Губретас (з 2016 року) – 1,5 млн тонн, порту Ісденір (з 2017 року) – 15 млн тонн, і порту Гіресун (з 2019 року) – 1,235 млн тонн. Busserk обробляє загальні, сипучі та контейнерні вантажі. Складська потужність компанії складає понад 500 тис. тонн.

2. ТОВ «Спеціальна компанія Морський порт Херсон» (консорціум у складі українського портового оператора ТОВ «Аскет Шиппінг» – 40%- та українського зернотрейдера ТОВ «Глобал Грейн» – 60%)

ТОВ «Аскет Шиппінг» є українським портовим оператором. Після отримання статусу оператора у 2016 році компанія почала інвестувати в створення припортових зернових складів, автоколони, сертифіковані лабораторії, засоби механізації та перевантажувальну техніку. Компанія працює в Бердянському, Маріупольському, Миколаївському, Одеському та Херсонському морських портах і співпрацює з найбільшими зернотрейдерами України.

ТОВ «Глобал Грейн» – український зернотрейдер, що працює в Херсонській області. Основна діяльність компанії сфокусована на оптовій торгівлі зерном, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин.

3. ТОВ «Рісоіл-Херсон» (консорціум у складі ТОВ “ПЕТРО ОЙЛ ЕНД КЕМІКАЛС”- 60%, що входить до групи компаній Georgian industrial Group та українського портового оператора АТ RISOIL S.A. (Швейцарія) – 40%

Georgian industrial Group є однією з найбільших промислових груп Грузії. GIG має різноманітні сфери діяльності з фокусом на енергетичному секторі що передбачає: виробництво та торгівлю електроенергією, заправку та торгівлю природним газом. GIG також займається комерційною нерухомістю, будівельними матеріалами та металовиробництвом.

Група агропромислових компаній RISOIL заснована в Женеві, Швейцарія. RISOIL S.A. представлена в Україні компаніями: Risoil Terminal – найбільший універсальний експортно-імпортний Термінал по перевалці українських харчових рослинних масел і зернових в Чорноморському регіоні; «Рісойл-південь» – термінал з перевалки масла в Південному; «Роздільнянський елеватор» (Одеська область); «Морський технічний центр» – спеціалізується на наданні комплексних послуг з перевалки контейнерів і навалювальних вантажів.

4. ТОВ “УКРМОРПОРТ” (консорціум у складі ПАТ “КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РІЧКОВИЙ ПОРТ” – 10%, ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “ЮРАН” ТОВ “ДП ЮРОЛ” – 40%, що пов’язана з українським портовим оператором Одеського порту Бруклін-Київ та ТОВ “ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ “ДЖАСТІС ЕНД ЛО” – 50%)

ПАТ “КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ РІЧКОВИЙ ПОРТ” спеціалізоване транспортне підприємство. Порт відкритий для судів типу “ріка – море” і має можливість отримувати різноманітні вантажі із портів Дніпра, Чорного та Середземного морів, а також представляти продукцію українських виробників на Європейський ринок.

ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО “ЮРАН” ТОВ “ДП ЮРОЛ”, що пов’язане з українським портовим оператором Одеського порту Бруклін-Київ. Компанія ТОВ Бруклін-Київ має 25 років успішної роботи на ринку стивідорних послуг України та є членом Американської торговельної палати і Торгово-промислової палати Великої Британії. Стивідорна компанія «Бруклін-Київ» забезпечує перевантаження всіх видів вантажів і надає такі види послуг: cтивідорні послуги, обробка контейнерів, зберігання вантажів, швартові операції, агентування суден та внутрішньопортове експедирування вантажів.