На Херсонщині влада планує провести оптимізацію мережі освітніх закладів області

22.10.2019
1356

Оптимізація мережі освітніх закладів необхідна для підвищення якості освіти у сільських школах, про це йшлося під час селекторної наради, яку сьогодні провів голова облдержадміністрації Юрій Гусєв.

«Питання розвитку освіти є одним з найбільш важливих, поряд з медициною та іншими соціальними питаннями для розвитку нашої області», – зазначив очільник області.

Наразі якість освіти вимірюється через показники державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання. Показники свідчать про те, що діти у сільській місцевості отримують нижчу якість освіти, ніж у містах. Також позитивно вирізняються результати, які демонструють випускники спеціалізованих шкіл та гімназій. Крім цього, дослідження показують, що школи з меншою кількістю випускників мають гірші результати. Тому одним із пріоритетних завдань є створення повнокомплектних класів для старшокласників.

Зокрема, йдеться не про закриття шкіл, а про пониження ступеню, щоб учні 10-11 класів мали можливість отримати якісну підготовку до ЗНО у повнокомплектних класах. Така пропозиція надійшла від Департаменту освіти, науки та молоді облдержадміністрації.

Юрій Гусєв підтримав пропозицію, звернувши увагу на те, що учні мають отримувати якісні знання і має підвищуватись рівень успішності.


На фото навчальний клас у Вільненській школі Нижньосірогозького району яку закінчив діючий нардеп від Херсонщини Павло Павліш. Станом на 2016 рік в цій школі навчалося 80 дітей. Скільки зараз- невідомо.

«Одним з пріоритетних питань є можливість учнів доїхати до школи. Якщо ми скорочуємо з об’єктивних причин школу, а є об’єктивні перепони доїхати до іншої школи, то так бути не може», – зазначив Юрій Гусєв. Він доручив визначити чіткий план дій в розрізі кожної громади і кожної школи.

У свою чергу міністерка освіти і науки пані Новосад заявила, що в Україні наразі більш як 800 опорних шкіл, для того, щоб в кожній ОТГ був такий заклад, їхня кількість має зрости орієнтовно вдвічі. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки Ганни Новосад з головою Дніпропетровської ОДА Олександром Бондаренком, яка відбулася 21 жовтня в місті Дніпро.

“Сьогодні ми бачимо, що школи, де навчається менш як 100 дітей, дають об’єктивно погану якість освіти. Наша ціль – щоб у кожній ОТГ була своя опорна школа, куди підвозились би діти, де були б окремо створені лабораторії, утеплення», — відзначила Міністр.