САБОТАЖ ОБЛРАДИ. Перспективний план формування громад Херсонщини знову не затверджений
Злочинний саботаж з боку Херсонської обласної ради продовжується. Змінюються Президенти, Уряди та голови Херсонської ОДА, але незміною залишається позиція обласної ради щодо реформи децентралізації. Вони її саботують. І цей саботаж вже набув злочинних рис. Але ні поліція, ні прокуратура, ні СБУ не вбачають в таких діях депутатів нічого протиправного. Мабуть на їх думку це політичне питання. Але залишимо все це на їх сумлінні.
18 жовтня відбулася чергова сесія обласної ради, на якій повинні були розглядати питання про внесення змін до перспективного плану формування територіальних громад Херсонщини. Як проходило обговорення цього питання під час засідання Президії облради можна побачити на цьому відео:
Депутати облради перенесли розгляд питання про внесення змін до перспективного плану формування територіальних громад Херсонщини на позачергову сесію. Таке рішення викликало критику з боку низки посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
На думку голопристанського міського голови Олександра Бабича, зволікання з прийняттям перспективного плану, перш за все, гальмує розвиток сільської місцевості.
«Сьогодні ми вже фактично є об’єднаною громадою з селом Старою Збур’ївкою. Ви знаєте, як там живуть люди. Сьогодні ви не сприяєте тому, щоб село розвивалося, і ми не зможемо отримати інфраструктурну субвенцію. Тому я просив би вас більш виважено ставитися до цих питань», – наголосив Олександр Бабич.
Варто також зазначити, що напередодні засідання сесії облради відбулася селекторна нарада під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Він, за словами першого заступника голови Херсонської ОДА Дмитра Бутрія, чітко дав зрозуміти: за відсутності перспективних планів – фінансування не буде.
Директорка Херсонського Центру развитку месцевого самоврядування Оксана Сілюкова на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук написала наступне:
– Сьогодні відбулася майже аналогічна подія, коли на засіданні профільної комісії було обговорено (довго, складно та дуже неспокійно) один варіант зміненого Перспективного плану, а перед засіданням сесії було роздано зовсім інший, не просто відкорегований, а повністю перероблений. Судіть самі – в “новій” редакції купа зовсім незрозумілих речей – Олександрівска сільська рада Білозерського району вже не має можливості добровільного приєднання в межах плану до Станіславської ОТГ, бо “Станіслав її не хоче” (хто це вирішив – невідомо), Веселівська сільська рада Бериславського району, яка ще влітку увійшла до складу Новокаховської ОТГ, та Козацька селищна рада того ж району, яка чекає затвердження рішення громадських слухань своїми депутами про приєднання до тієї ж Новокаховської ОТГ – стоять окремою громадою. З Каїрською сільською радою взагалі дивно – в Горностаївському районі вона НЕ ВИЗНАЧИЛАСЯ, а в Каховському – в складі Любимівської ОТГ, тобто там, де вона і є останні два роки. Федорівська сільська рада Каховського району прийняла рішення про приєднання до Зеленопідської ОТГ, а Волинська сільська рада зараз в процесі приєднання до Тавричанської ОТГ – в “плані” вони “не визначилися”. І так майже по кожному району.
«Перспективний план області знаходиться у “підвішеному стані” з червня минулого року. Майже десяток вже діючих громад знаходяться під ризиком неотримання коштів субвенцій саме із-за саботажу обласної ради. І саботажу цілеспрямованого, з боку безпосереднього керівництва. Я вже мовчу про те, що не приймаються до уваги рішення ПРОФІЛЬНОЇ КОМІСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ, яка не зрозуміло для чого взагалі збирається і розглядає питання, яке потім просто ігнорується. Два дні тому з 66 ОТГ, які пройшли процедуру перших виборів в червні 2019 року лише 10 були визнані спроможними Кабінетом Міністрів України. з 66 – 10! І це наслідки неприйняття змін до перспективних планів обласними радами. І за це хтось має нести відповідальність. Зараз активна фаза формування бюджетів. Кожний день на рахунку. А ми… переносимо розгляд питання на 13 листопада. Ну що ж, ми ж “погрожуємо тим, що грошей громадам не дадуть”, у нас же “шкурні інтереси”, ми ж гроші отримуємо за кожну створену ОТГ. А якщо не визнають спроможність ОТГ у звязку з відсутністю їх у ПП – обласна рада буде утримувати? Чекаємо затвердження законопроекту по виключенню обласних рад з процесу формування перспективних планів. Іншого варіанту в нашій області, на жаль, не бачу. Cумно і якось зовсім безнадійно»,- резюмувала пані Оксана Сілюкова.