«КРОНАУ-ФЕСТ» У ВИСОКОПІЛЛІ. відродження історичних джерел (Відео. Фото)

17.09.2019
1944

Регіональний фестиваль німецько-української культури «Кронау – фест»у мальовничому містечку заснованому німецькими колоністами


14 вересня у Високопіллі (Високопільська ОТГ, Високопільського району) проходив регіональний фестиваль німецько-української культури «Кронау – фест». Фестиваль проходив удруге, але вперше саме у Високопіллі (раніше – Кронау), містечку, яке заснували німці-колоністи.

Високопільська ОТГ приймала участь у Всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження», його організатором є Міністерством культури. ОТГ пройшла відбір і отримала фінансування – малий грант саме для проведення цього фестивалю.

Його тематичним напрямком є популяризація німецької традиційної культурної спадщини, історичних пам’яток на території селища, відродження та розвиток німецьких та українських національних культурно-мистецьких традицій та зв’язків. І звісно ж, аби посилити інвестиційну та туристичну привабливість об’єднаної громади, налагоджувати економічні, інвестиційні зв’язки з німецькою діаспорою, містами та регіонами нашої держави.

Відтак, окрім зміцнення культурних зв’язків з’являться ще й економічні вигоди – від уваги потенційних інвесторів, меценатів, покращення інфраструктури селища, стрімкого розвитку території. Як зазначив у своєму виступі голова Високопільської ОТГ Р. Застава, цей фестиваль повинен надати поштовх до ностальгічного туризму, який саме зараз стає популярним.


«КРОНАУ –ФЕСТ» відродження історичних джерел

Оригінальність проекту пов’язана з історичною самобутністю, зазначали під час прес-конференції організатори фестивалю. Відчувається, як громада трепетно зберігає пам’ятки своєї історії, намагається відродити їх з історичних джерел та від місцевих жителів дізнатися більше про своє коріння, підкреслив селищний голова Руслан Застава. Він подякував усім, хто долучився до створення проекту та його реалізації.

«КРОНАУ-ФЕСТ» стежками історії

Мешканка Високопілля Любов Іванівна Куцевол під час прес-конференції організаторів фестивалю розповіла про трагічну долю німецьких колоністів, які у херсонських степах заснували німецьку колонію-поселення Кронау. Як вони обжили безводний степ, побудували кірху, школу, гімназію, млин, господарчі споруди, та інше. Про їх долю та історію які були знищені червоним пролетаріатом.

Під час відвідин численних історичних об’єктів та локацій фестивалю, журналістам розповіли, що у 1869 році німці-колоністи оселилися на території сучасного Високопільського району, заснувавши тут групу німецьких поселень, одне з них отримало назву Кронау, яке на початку 20 століття отримало назву – Високопілля. Точна дата заснування містечка міститься у листі, який знайшли під час ремонту німецької кірхи. Зараз це послання нащадкам від засновників містечка знаходиться у місцевому краєзнавчому музеї.


Під час фестивалю в учасників була можливість не лише продемонструвати свої вокальні, хореографічні, театральні здібності, а й ознайомитися з німецькими пам’ятками Високопілля – німецьким кладовищем, млином Торліна, кірхою, школою, музеєм, житловими будинками тих часів, спуститися в підвали, що дихають історичними подіями тих часів.

Ярмарки, фестивалі – яскраві події, які об’єднують громаду, створюють атмосферу свята. Вони для тих, хто цінує мистецтво і історію, хто цікавиться туризмом для відкриття нових вражаючих місць. Фестиваль – яскравий приклад голосно заявити про себе, зміцнити туристичний потенціал, заробити кошти для себе та громади, розповідали місцеві мешканці.

Ми не говоримо Високопіллю прощавай, а тільки до побачення – Кронау!