На Херсонщині обговорили шляхи впровадження міжнародних стандартів послуг у сфері туризму

17.03.2019
1073

15 березня, на Херсонщині відбулася стратегічна сесія «Впровадження окремих міжнародних стандартів та підвищення якості послуг у сфері туризму – 2019».


У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку та торгівлі України Іван Ліптуга, керівництво Департаменту туризму та курортів ОДА, туристично-інформаційних центрів, науковці.

Директор Департаменту туризму та курортів облдержадміністрації Тетяна Волинець привітала гостей стратегічної сесії й окреслила головні завдання заходу.

Першою темою для обговорення стали туристично-інформаційні центри, як елемент сучасної туристичної інфраструктури, етапи їх створення та інструменти діяльності.

Іван Ліптуга розповів, що туристично-інформаційний центр (далі – ТІЦ) має бути розташований там, де є найбільш жвавий потік туристів, а зважаючи на те, що Херсонська область – дуже різноманітний туристичний регіон, такі центри можуть бути створені як в обласному центрі, так і безпосередньо в самих туристичних зонах.

Президент Національної туристичної організації України, радник першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку та торгівлі України також розповів про графік роботи, обов’язки персоналу і його навчання, зворотній зв’язок із клієнтами, джерела інформування, комерційну діяльність туристично-інформаційних центрів.

Важливим елементом створення та успішної роботи ТІЦ є впровадження стандартів ДСТУ ISO14765:2016 «Офіси туристичні інформаційні. Туристична інформація щодо послуг з приймання туристів. Вимоги та сертифікація».

Директор Житомирського обласного туристично-інформаційного центру Василь Кравчук поділився досвідом роботи і розповів про роботу ТІЦ, як державного підрозділу з туризму.

Окрім того, Павло Білецький, заступник директора Центру туризму та пригод «ХерсON» розповів, як подібні центри можна модернізувати у туристичні кав’ярні.

Окремою темою для обговорення став розвиток туристичної діяльності в природо-заповідному фонді.

Теми стратегічної сесії викликали жваві обговорення серед її учасників. Підіймалися питання розвитку інфраструктури для комфортного перебування туристів, ремонту доріг, як одного з ключових факторів безпечного та комфортного трансферу туристів, зміни розміру туристичного збору, для покращення туристичної галузі в нашій державі.