Уряд оголосив конкурс на голову Правління НАК «Нафтогаз України»

10.03.2019
1156

Конкурс стартує 23 березня – у день, коли завершується контракт діючого голови нафтогазової компанії – і триватиме 30 днів. Відбір голови Правління НАК «Нафтогаз України» відбуватиметься у відповідності кращих міжнародних стандартів корпоративного управління, які прописані у Постанові КМУ № 777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки».


Команда, яка ефективно боролося в судах з РФ, залишиться працювати. Цілком очевидно, що не Коболєв виграв Стокгольмський арбітраж. Перемогу для України здобула команда юристів, в тому числі міжнародних. Тому команда юристів залишаються працювати.

Уряд шукає технократа, який наростить газовидобуток та доб’ється збереження української ГТС та менеджера, який готовий віддано попрацювати на державу.

Новим керівником Нафтогазу має стати професіонал і патріот, який не буде розповідати про зарплати і про те, як всі йому заважають працювати, а буде робити свою роботу якісно. Зарплата голови Нафтогазу буде залежати від кількох ключових показників: рівень видобутку газу і стабільна робота ГТС (анбандлінг). Якщо Коболєв погодиться на запропоновані умови він може подаватися на оголошений Урядом конкурс

Уряд неодноразово заявляв, що не продовжуватиме контракт з головою Нафтогазу на діючих умовах. Захмарні зарплати і премії неприпустимі для країни, яка перебуває у стані війни. Наглядовій раді Нафтогазу було запропоновано переглянути заробітну плату Коболєва. Натомість незалежні директори запропонували збільшити заробітну плату Коболєва – з 1,8 млн до 2,8 млн. грн. на місяць. Але основний аргумент Уряду – провал урядової програми газовидобутку 20/20

Чому Нафтогаз провалив план Газовидобутку?

Уряд надав всі можливості «Укргазвидобуванню», яке володіє 45% (415 мрлд.м3 із понад 924 мрлд.м3) всіх підтверджених запасів природного газу в Україні, працювати ефективно й відповідально.

Запровадивши єдину ціну на газ, Уряд у квітні 2016 році забезпечив сталі передумови для нарощення видобутку українського газу – в Укргазвидобування з’явився значний фінансовий ресурс на ремонт і введення в експлуатацію нових свердловин, розвідувальне буріння, модернізацію інфраструктури. Вперше за роки української незалежності державна компанія «Укргазвидобування» стала бездотаційною з рентабельністю за 2016 рік – 100%, і за 2017 рік – 332%, за 9 місяців 2018 року – 205%. У 2017 році компанія запланувала 39 млрд. грн. капітальних інвестицій, по факту було вкладено лише 12,7 млрд. У 2018 році Укргазвидобування планувало близько 30 млрд. грн. інвестувати у видобуток, по факту за 9 місяців 2018 року освоєно 14,3 млрд. грн.

В результаті програму 20/20 провалено!