Андрій Гордєєв взяв участь у дипломатичному прийнятті «Скарби нації»

17.01.2019
1057

16 січня голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв взяв участь у дипломатичному прийнятті «Скарби нації», що відбулося у Будинку Митрополита на території Національного заповідника «Софія Київська» у Києві.


Організатори заходу: Міністерство інформаційної політики України, телеканал «1+1», Національний заповідник «Софія Київська» за сприяння Національного музею історії України.

На подію було запрошено представників посольств та дипломатичних місій в Україні, вище керівництво держави, народні депутати України, міжнародні та українські ЗМІ, а також представники історичних установ. Також гостем став і нащадок гетьмана Кирила Розумовського Грегор Розумовський, який спеціально прибув з Австрії.

У раках дипломатичного прийняття всім присутнім було презентовано документальний історичний фільм «Скарби нації» із циклу «Україна. Повернення своєї історії» телеканалу 1+1. Автор фільму – Акім Галімов.

Міністр культури України Євген Нищук, який знімався у фільмі, зазначив, що повернення цінностей до України є важливою, але складною роботою.

Крім того, гостям показали унікальні артефакти історії України. В експозиції: найдавніше друковане Євангеліє у музейній збірці у срібному окладі 1658 року, в якому міститься дарчий напис ніжинського полковника Василя Золотаренка 1658 року до храма Святителя Христова Миколая в Ніжині; меч — основна зброя руського воїна-дружинника, символ княжої влади і військова емблема Давньої Русі; фібула (металева застібка, яка одночасно виконувала роль прикраси) кільцева з довгою голкою 10 ст., прикрашена накладками з зооморфними зображеннями в стилі «борре»; сережка трибусинна київського типу 12 ст.; колт великий 12 ст., прикрашений перегородчастою емаллю; гривня шийна спіралеподібна 12 ст. у вигляді обруча на шию.

Серед артефактів — очілля з 18 скобоподібних коробчастих бляшок 12 ст; рясна (2 низки) 12 століття з 10 квадрифолійних бляшок кожна із зображенням ростків та птахів, шарніри прикрашені дрібними перлинами; гривня монетна київського типу 11-12ст.; потир (1730-1740-ві роки).
А також представлені копія свинцевої скрині, у якій мало зберігатися забальзамоване серце гетьмана Розумовського, печатка сердолікова з ручкою з чорного дерева 1807-1810, яка належала сину його синуві Олексію Кириловичу Розумовському (1748-1822), та копія булави Богдана Хмельницького, створена за зразком портрета гетьмана.