Звернувся до Прем’єр – міністра України Гройсмана з заявою про неможливість здійснення передачі фінансування 69 технікумів і коледжів, які знаходяться в структурі університетів

25.09.2018
1549

Під час години запитань до Уряду, я звернувся до Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана з заявою про неможливість здійснення передачі фінансування 69 технікумів і коледжів, які знаходяться в структурі університетів, що не мають статусу національного, на фінансування з обласних бюджетів та бюджету м. Києва, як це передбачається нормами статті 22 проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” (реєстр. № 9000 від 15.09.2018, внесений Кабінетом Міністрів України).
Всього, згідно зазначеного проекту Закону, підлягає передачі на фінансування з місцевих бюджетів 69 технікумів та коледжів, в тому числі за регіонами України: Дніпропетровська область – 10, Донецька область – 6, Закарпатська область – 3, Запорізька область – 9, Івано-Франківська область – 1, Луганська область – 1, Львівська область – 2, Одеська область – 3, Полтавська область – 7, Рівненська область – 4, Сумська область – 5, Тернопільська область – 1, Харківська область – 3, Херсонська область – 4, Хмельницька область – 3, Черкаська область – 2, Чернівецька область – 3, м. Київ – 2.

Під час свого виступу я зазначив, що в історії прийняття бюджетів України було все – і обрізання, і вирізання, і резекція, але проведення екстирпації живих органів, якими є структурні підрозділи університетів – такого ще не було!

Де ж логіка в цьому? Замість створення потужних освітніх холдингів, ми вирізаємо з їх складу життєво необхідні структурні елементи.

Я вважаю, що це, насамперед, непрофесійно, і взагалі не має ніякого сенсу для розвитку освіти України. Мені дуже не хочеться, щоб через непродумані дії під ризик було поставлено прийняття Державного бюджету України на наступний рік.

Будь ласка, давайте зробимо все, щоб запобігти прийняттю непрофесійного рішення. Стаття 22 законопроекту повинна бути змінена!

Що ж стосується впорядкування витрат, то є інші інструменти – профілізація закладів вищої освіти при формуванні державного замовлення та введення системи індикативної собівартості освітніх послуг.

Більш того, незважаючи на своєчасне сповіщення про дату та час проведення засідання Комітету та важливість вказаного вище питання, Міністерство фінансів України з невідомих причин до участі в цьому засіданні своїх представників не направило, на що я звернув увагу очільника Уряду.

Позиція Комітету з цього питання одноголосно визначена на засіданні 19 вересня 2018 року та окреслена достатньо чітко та полягає в наступному:

1. Статтю 22 проекту Закону та додаток 10 до законопроекту виключити.

2. Внести зміни до Додатку 3 до законопроекту передбачивши зменшення видатків за бюджетною програмою КПКВК 2211230 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” на суму 800 000, 0 тис. грн. та збільшення видатків за бюджетною програмою КПКВК 2201160 “Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ і ІV рівнів акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики” на суму 800 000, 0 тис. грн.

3. Підготувати та внести до Верховної Ради України проект змін до Закону України “Про вищу освіту” стосовно запровадження профілізації вищої освіти при формуванні державного замовлення за напрямами (спеціальностями), з урахуванням профільності закладів вищої освіти (вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації), а також запровадження механізму індикативної собівартості (у обсягах мінімального розміру вартості навчання за кожною спеціальністю(спеціалізацією) відповідно до ліцензійних умов.

4. Перейменувати бюджетну програму КПКВК 2201420, змінивши її назву з “Підготовка кадрів Подільським спеціальним навчально-реабілітаційним соціально-економічним коледжем та Харківським державним соціально – економічним коледжем” на назву “Фінансування коледжів і технікумів, які мають загальнодержавне значення”.

5. Проаналізувати перелік технікумів, коледжів, видатки на які з 1 січня 2018 року передані на обласні бюджети, з метою повернення закладів освіти, що здійснюють освітню діяльність, яка має загальнодержавне значення, на фінансування з Державного бюджету України.

І цю позицію ми будемо відстоювати на засіданні нашої фракції Партії “Блок Петра Порошенка”.

Чекаємо реакції Уряду.