Андрій Гордєєв звітує Херсонщині
Сьогодні у ККЗ «Ювілейний» голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв публічно відзвітував громаді Херсонщини про результати роботи за 2017 рік
На захід прибули представники з усіх районів Херсонщини, громадські активісти, учасники бойових дій у зоні АТО, журналісти місцевих і всеукраїнських ЗМІ, а також пересічні громадяни, небайдужі до життя регіону. Свій виступ Андрій Гордєєв розпочав із соціальної сфери, оскільки турботу про людей визначає своїм першочерговим завданням.
Майбутнє за децентралізацією
На кінець березня 2018 року в Херсонській області вже створено 26 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у 10 районах області: Білозерському, Великоолександрівському, Високопільському, Голопристанському, Горностаївському, Іванівському, Каланчацькому, Каховському, Олешківському, Чаплинському. Місцеві бюджети саме цих ОТГ стали фінансово незалежними. Крім того у 2017-му році отримали державну субвенцію на розвиток інфраструктури в обсязі понад 52 млн грн, яку спрямували на будівництво дитячих садочків, освітлення вулиць, ремонт шкіл, придбання спецтранспорту для комунальних підприємств.
«Одним з потужних проектів стало створення Кочубеївського центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Високопільському районі, до якого долучилися як українські, так і шведські експерти Програми «U-LEAD з Європою». ЦНАП надаватиме жителям Кочубеївської громади більше 100 видів адміністративних послуг: нотаріальних, соціальних, пенсійних, земельних, а також щодо реєстрації бізнесу та нерухомості, оформлення паспортів та інших послуг», – зазначив А.Гордєєв.
У херсонських університетах навчаються студенти з тимчасово окупованих територій
Під час вступної кампанії на 2017-2018 навчальний рік на Херсонщині діяли 3 освітні центри «Крим – це Україна». Для вступу абітурієнтам не потрібен був сертифікат ЗНО, вони лише мали звернутися до Херсонського освітнього центру за консультацію та оформити необхідні документи.
«За результатами інформаційної кампанії зі вступу абітурієнтів з окупованих територій до херсонських вишів зараховано понад 70 студентів з Криму та Донбасу», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Херсонщина серед лідерів по сплаті туристичного збору
Для приваблення туристичних потоків у регіон в 2017 році облдержадміністрацією вжито заходи щодо покращення туристичної інфраструктури, дорожнього покриття, залізничного, річкового та авіасполучення, проведено іміджеву промоційну кампанію та інше. Як результат, Херсонщина стала однією з найбільш туристичних територій України.
«Близько 3,5 млн відпочиваючих відвідали область у 2017 році, 20 тис з яких – іноземці. Херсонщина увійшла у 5 областей-лідерів по сплаті туристичного збору поряд зі Львовом, Києвом, Одесою та Івано-Франківщиною», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Суб’єктами туристичної діяльності у 2017 році сплачено до бюджетів усіх рівнів 23,9 млн грн, що на 41% більше ніж у 2016 році. Сума надходжень туристичного збору до місцевих бюджетів становила 2,7 млн грн (+43%).
На Херсонщині будуватимуть вітряки
«У 2018 році розпочнеться будівництво вітрових електростанцій в 4-х районах області: Білозерському, Генічеському, Новотроїцькому та Чаплинському. Загальна потужність проектів становитиме 205 МВт», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв. На разі в області діють 11 сонячних та 4 вітрових електростанцій загальною потужністю близько 11 МВт.
На Херсонщині у 2018 році збільшать площі поливних земель
Одним з пріоритетних напрямів розвитку АПК в Херсонській області є налагодження системи зрошення. Так, із наявних 427,1 тис. га зрошуваних земель використовується 72%, або 309,4 тис. га. У 2017 році додатково впроваджено полив на площі 9,8 тис. га.
«У 2018 році поливні площі планується збільшити на 13 тис.га. Перш за все, у Генічеському, Чаплинському, Білозерському, Іванівському та Олешківському районах. З цією метою в обласному бюджеті на 2018 рік на будівництво, реконструкцію інженерної інфраструктури внутрішньогосподарських меліоративних систем передбачено видатки у сумі 20 млн грн», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Гордєєв вирішує проблему дефіциту кадрів на селі
Завдяки програмі «Розвиток людського капіталу Херсонщини» абітурієнти із сільської місцевості можуть здобути вищу освіту за рахунок обласного та місцевих бюджетів. Але за умови, якщо по завершенню навчання працевлаштуються за місцем проживання. Також учасниками програми «Людський капітал» можуть стати соціально незахищені верстви населення і демобілізовані військовослужбовці, що проходили службу в зоні проведення АТО.
«Головна мета обласної програми «Людський капітал» – зменшення міграції молоді до інших областей України та вирішення проблеми дефіциту кадрів на селі. Завдяки її реалізації до херсонських вишів на 2017-2018 навчальний рік за бюджетним замовленням вступило 308 абітурієнтів», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
У херсонській школі № 46 відкрили сучасний басейн
«Вартість проекту склала більше 8,5 млн грн: встановлено сонячні батареї, утеплено стіни будівлі, виконано капітальні ремонти спортивних залів, упорядковано територію. Басейн будуть використовувати для занять спортом вихованці дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки № 4, а також учні інших шкіл міста для зміцнення їх здоров’я та повноцінного фізичного розвитку», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
На Херсонщині інвестують у наукові дослідження
За підтримки Міністерства освіти і науки наприкінці 2017 року у Херсонському державному університеті відкрили дві лабораторії робототехніки та лабораторію молекулярної біології.
«Понад мільйон гривень отримав Херсонський державний університет на відкриття двох лабораторій робототехніки та лабораторію молекулярної біології. Це перша інвестиція за останні 10 років у наукові дослідження викладачів і студентів області. Сучасне обладнання, підходи та методики є важливим кроком у розвитку усього освітнього потенціалу Херсонщини», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
На Херсонщині генеруватимуть ще більше сонячної енергії
«У 2018 році побудують сонячні електростанції в 7-ми районах області: Білозерському, Голопристанському, Іванівському, Нововоронцовському, Олешківському,Чаплинському та Новотроїцькому. Загальна потужність проектів становитиме близько 130 МВт», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв. На разі в області діють 11 сонячних і 4 вітрових електростанцій загальною потужністю близько 11 МВт.
57 мотопіхотна бригада сплатить Херсонщині мільйонні податки
«Облдержадміністрацією спільно з військовим командуванням у 2017 році було продовжено роботу щодо розміщення на постійній основі на території області підрозділів 57 окремої мотопіхотної бригади. Її дислокація забезпечить захист південних рубежів держави і дасть змогу додатково отримати близько 600 млн грн товарообігу та приблизно 90 млн грн податків», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
На Херсонщині відкрили перший кримськотатарський клас
1 вересня в Новоолексіївській ЗОШ №1 Генічеського району відкрили перший кримськотатарський клас. 11 з 80-ти першокласників навчатимуться у цьому класі.
На сьогодні у школі навчається більш 300 дітей кримськотатарської національності, а також вона є єдиною в Україні, де викладається кримськотатарська мова і література.
«За молоддю – майбутнє. Якщо наші діти зростатимуть у демократичному суспільстві, то ми виховаємо покоління, яке зробить Україну справжньою європейською державою», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв. На відкритті також був присутній голова Сейму Литовської Республіки ВікторасПранцкіетіс разом з поважною делегацією.
Херсонщина – лідер України по вирощуванню овочів
Щороку Херсонщина посідає перше місце в Україні по вирощуванню овочевих культур, яких у 2017 році зібрано 1,26 млн тонн. Зокрема, 135,0 тис тонн капусти, 108,0 тис тонн огірків та корнішонів, 631,2 тис тонн томатів та 121,5 тис тонн цибулі.
«Сільське господарство – одна з пріоритетних галузей економіки області. Аграрний сектор приносить Херсонщині третину ВВП, тому ми створюємо сприятливі умови для сільгоспвиробників, зокрема збільшуємо поливні площі», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Відновлення будівництва мостопереходу
У листопаді 2017 року у Херсоні відновили будівництво мостопереходу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег. Вартість об’єкту наразі складає 347 млн грн.
«Наша задача – до кінця 2018 року зробити першу чергу проекту. Проект цікавий, дає макроекономічну генерацію всьому нашому регіону, головне – він створює нові робочі місця», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Автомобільний мостовий перехід об’єднає між собою мікрорайони «ХБК», «Таврійський» і «Північний», де проживає близько 100 тисяч жителів міста. Реалізація цього масштабного проекту дасть змогу перенаправити транспортні потоки, поліпшить розв’язку та врегулює потік автомобілів.
Андрій Гордєєв футболізує Херсонщину
На Херсонщині у 2017 році було відкрито 7 спортивних майданчиків зі штучним покриттям для міні-футболу (м. Херсон (2) , Білозерський район (2), Новотроїцький район (2) та м. Олешки (1)).
«Діти дають такий заряд енергії, що надихають мене й надалі розвивати спорт на Херсонщині. Адже саме спорт – прекрасна можливість фізично розвиватися та згуртовувати дух юних спортсменів», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Спорудження стадіонів здійснювалось в рамках проекту «Розвиток в області мережі сучасних спортивних споруд», і фінансувалося за рахунок Державного фонду регіонального розвитку та місцевих бюджетів.
У 2017 році закуплено нові автомобілі екстреної медичної допомоги
За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році реалізувався проект «Екстрена медична допомога». В його рамках було придбано 2 сучасні спеціалізовані санітарні автомобілі класу В CITROEN Jumper, оснащені новітнім діагностично-лікувальним обладнанням, загальною вартістю 4,4 млн грн.
«Ми робимо все для того, щоб якість надання екстреної медичної допомоги була на першому місці. У 2018 та 2019 роках планується провести закупівлю ще 4 санітарних автомобілів за рахунок коштів ДФРР та місцевого бюджету», – звітує голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.
Крім того, відкрито консультаційний телеметричний центр на базі центральної оперативної диспетчерської, що дало можливість покращити діагностику та надання екстреної медичної допомоги хворим.
Андрій Гордєєв за річкові перевезення
У 2017 році на Херсонщині курсували регулярні пасажирські перевезення суднами на підводних крилах «Нібулон-Експрес» за маршрутом Нова Каховка-Херсон-Нова Каховка та Гола Пристань-Херсон-Гола Пристань, а також Херсон- Кінбурнська коса.
«Ми поставили за мету відродити річкові перевезення і досягли її спільно з компанією «Нібулон». Це реальний результат ефективної співпраці влади і бізнесу», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Баржа з херсонськими кавунами відправилась на Київ
Вперше за 15 років відправила партію кавунів з Херсонщини до Києва по Дніпру. Відбулася ця історична подія улітку і без допомоги компанії «Нібулон» тут не обійшлося. Адже саме на їх перевантажувальному терміналі, що у Голій Пристані, завантажили баржу спілими ягодами.
«Це історична подія – відновлення водного сполучення з Києвом для транспортування нашої продукції. Наші аграрії мають бути впевнені в ринку збуту, а громадяни – забезпечені якісною продукцією. Купуйте херсонське!» – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
По завершенню 5-ти денного рейсу баржа з херсонським кавунами прибула до Переяслав-Хмельницького терміналу для відвантаження першої партії кавунів вагою 250 тонн.
У Чаплинці 72 родини отримали житло за підтримки держави у 2017 році
У вересні 2017 року у Чаплинці вперше за роки незалежності здали 72-квартирний житловий будинок, який реконструювали з незавершеної адміністративної будівлі райкому партії та райвиконкому.
«На Херсонщині активно триває реалізація житлових програм. І «Власний дім» одна з них, яку реалізують шляхом надання пільгових кредитів», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Серед щасливих господарів квартир: 9 працівників освіти, 7 працівників охорони здоров’я, 2 працівника поліції, 7 працівників бюджетних установ, 44 працівника агропромислового комплексу та 3 сім’ї учасників АТО. Вартість будівництва- 25,887 млн грн, загальна площа – 4541,6 м2.
У 2017 Херсонщина передала плавучий док кіпрській компанії
У 2017 році відбулася передача композитного плавучого доку під назвою «ERENEOS» виробництва Херсонського державного заводу «Паллада» замовнику – компанії «MultimarineShipyardsLtd» (Республіка Кіпр).
Плавучий док був відбуксований замовником у порт Лімассол, де використовується для докування та ремонту суден з освоєння морського шельфу.
«Будівництво доку дало генерацію податків на Херсонщину, а це близько 50 млн грн. Херсонська обласна державна адміністрація робить все, щоб завод «Палада» звучав по всій Україні та всьому світу», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв. Вантажопідйомність доку – 7100 тон.
5-й ELEMENT – це не лише кіно
2017 року у Голій Пристані відкрили наукове підприємство «5 ELEMENT», яке є національним виробником нано-добрив.
«5-й ELEMENT – це інноваційний підхід у сфері аграрного виробництва. Сума інвестицій склала 1,5 доларів, і налічує більше 70 робочих місць », – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
ТОВ НВП «5 ELEMENT» отримав сертифікат якості швейцарської компанії «Органік стандарт». Мікродобрива, виготовлені підприємством є біологічно активними з високою швидкістю проникнення в клітини рослин, які підвищують на 20-50 % врожайність, а також товарний вигляд і якість агропродукції.
«Таврійські горизонти» залучили на Херсонщину 2 млрд інвестицій
Завдяки реалізації інвестиційних проектів, започаткованих в рамках Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток»,у область вдалося залучити 1971 млн євро і 1 млрд грн прямих іноземних та капітальних інвестицій.
Враховуючи велику зацікавленість приватного бізнесу запровадженням інвестиційної діяльності у регіоні, під час Форуму між обласною державною адміністрацією та закордонними й вітчизняними учасниками заходу укладено 14 дво- та тристоронніх договірних документів (меморандумів) про подальше інвестиційне співробітництво.
«Розвиток інвестиційної діяльності є одним з пріоритетних напрямків економіки регіону, адже підвищує кількість надходження фінансів до місцевих бюджетів, забезпечує створення нових робочих місць та покращення інфраструктури», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Нова філія ТОВ «Швейна фабрика «ВіД»
У 2017 році у Голій Пристані відкрито філію ТОВ «Швейна фабрика «ВіД». Наразі на цьому підприємстві існує 62 робочих місця, подальший розвиток Голопристанської філії передбачає створення понад 100 нових робочих місць, обладнаних найсучаснішим устаткуванням.
«Відкриття такого підприємства – результат інвестиційного клімату у нашій області. Є інвестор, який готовий працювати та влада, яка це супроводжує», – звітує Херсонщині Андрій Гордєєв.
Загальна площа приміщення – 1022,5 кв.м. Сума вкладених коштів на ремонтні роботи та підготовку виробництва склали 400 тис.грн.