Директора херсонських шкіл пояснили свою позицію, щодо переходу на навчання українською мовою

06.10.2017
919

4 жовтня у Херсонській ОДА відбулася нарада з директорами загальноосвітніх закладів Херсонської області щодо переведення шкіл на навчання українською мовою.


На нараді були присутні заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь, начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький, начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Ніконов.

Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький у своєму виступі послався на промову Президента України Петра Порошенка, в якій він висловив думку, що ми повинні забезпечити не тільки права національних меншин, а й стояти на захисті своєї мови. З цим завданням допоможе впоратися Закон України «Про освіту», зокрема його 7-а стаття, яка чітко окреслює мову освітнього процесу в навчальних закладах – українську, гарантуючи для нацменшин навчання їх мовами, шляхом створення відповідних класів.

В області перехід освітніх закладів на українську мову навчання відбудеться цього року для початкової школи, а з наступного для старших класів.

Щодо забезпеченості україномовними підручниками, то з цим, за словами Євгена Криницького, усе гаразд. З ними допомогли колеги з Хмельницької, Тернопільської та Львівської областей. І зараз маємо їх резерв у 1000 примірників на складі у м.Херсоні.

Полегшує завдання переходу на українську мову навчання і те, що 2018 рік стане роком переходу початкової школи на нові стандарти освіти, що буде забезпечено усіма новими навчальними матеріально-технічними засобами, повідомляє Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА.

«Окрім підручників, необхідне забезпечення і матеріально-технічною базою шкіл, про що будемо вести перемовини з депутатами місцевих рад, щоб виконати статтю 7-у Закону України «Про освіту», – зазначив він.

Як поінформували директори російськомовних навчальних закладів № 15, 53 та 56, деякі проблеми є у інерції батьків, слабкості матеріально-технічної бази, але вони вирішуються.

Так, Людмила Стратійчук, директор навчально-виховного комплексу № 15 повідомила, що вони налагоджують взаємовідносини з батьками щодо розуміння реформ, які проводяться, та відзначила, що потребують ксероксів та принтерів для розмноження навчального матеріалу».

Олександр Демчук, директор ЗОШ №53 розповів, що їх 8-9-ті класи вже навчаються державною мовою. Батьків перших трьох класів вони переконали, що навчання державною мовою надасть кращі перспективи для їх дітей в майбутньому. Проте в школі теж існують деякі проблеми з матеріально-технічною базою.

Світлана Микитюк, директор НВК № 56 теж назвала ті проблемні питання, що і колеги.

На це А.Балонь зауважив: «Всі проблеми очікувані і ми їх передбачали, проте обранці усіх рівнів не завжди розуміють, що їх участь у цьому процесі є обов’язковою».

Юрій Ніконов, начальник управління освіти Херсонської міської ради розповів, що у них є підручники ще на 100 дітей. Крім того, кошти на інші потреби у міськраді є, необхідно лише переконати депутатів у їх виділені. Він запевнив, що початкова школа буде забезпечена технічними засобами.

Також Ю.Ніконов висловив переконання, що цей процес необхідний і з точки зору практичності – адже дитині, яка навчається в російськомовній школі буде важко у вишах, в яких викладання здійснюється державною мовою. Також їм буде важко впоратися і з тестами зі ЗНО на державній мові.

Наприкінці він висловив сподівання: «Я думаю, що ми впораємося тому, що тут немає ніякого спротиву. Ми вже маємо досвід з переходу на 12-річну систему навчання».

Нагадаємо, що згідно інформації, яка міститься у розпорядження голови Херсонської ОДА А.Гордєєва за № 655, від 8 вересня 2017 року. 10 російськомовних шкіл Херсонщини здійснили набір до перших класів з українською мовою навчання, а саме: 415 дітей-це 100% від прогнозованого контингенту.

7 шкіл Генічеського району, 2-Нижньосірогозського, 1-Великолепетиського. Сформовано перші класи з російською та українською мовами навчання в 5-ти школах-4 у Херсоні, 1 у Каховці.