На Херсонщині продовжують реалізовуватися інвестиційні проекти за кошти ДФРР

02.03.2018
783

27 лютого у Херсонській ОДА відбулось засідання обласної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР) у 2018 році.


Це перше засідання комісії, утвореної в усіх областях за дорученням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, повідомляє Управління інформаційної політики ХОДА.

Головним питанням до розгляду під час засідання було обговорення перехідних інвестиційних проектів з 2017 на 2018 рік та проектів, які за певними обставинами були незавершені у минулому році, фінансованих за рахунок ДФРР.

Як поінформував директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Дмитро Бутрій, серед перехідних проектів є два, які реалізовуються на Херсонщині впродовж 2017-2018 років. А саме, реконструкція дитячого садка з доведенням до 180 місць у селі Музиківка Білозерського району та капітальний ремонт мережі водопостачання смт Горностаївка.

Крім того, чотири проекти реалізовуються впродовж 2017-2019 років. Серед них реконструкція каналізаційних очисних споруд у Генічеську, створення Центру спеціалізованої медичної реабілітації на базі КЗ «Обласна лікарня відновлювального лікування» Херсонської обласної ради, програма екстреної медичної допомоги та будівництво шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Залаегерсег у місті Херсоні.
Загальна вартість зазначених проектів у поточному році складає 83,4 млн грн.

У ході проведення засідання обласної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, учасники й головні розпорядники коштів погодили подання цих проектів на фінансування за рахунок коштів ДФРР.

Попередньо керівники структурних підрозділів ОДА, вони ж – головні розпорядники коштів, озвучили причини, через які виділені кошти були неосвоєними, в тому числі зі спецфондів.

Так, вчасно реалізувати проекти стало неможливим через зміну погодних умов, що завадило проведенню будівельних чи ремонтних робіт на об`єктах й уповільнення проведення тендерних процедур щодо визначення забудовників.

Усі проекти були одностайно проголосовані до подання у Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та їх подальшу реалізацію. При цьому заступник директора Департаменту економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації Ірина Пшеничка, звертаючись до головних розпорядників коштів, закликала доопрацювати пакети документів по проектам у разі необхідності й переглянути суми співфінансування обласного й місцевих бюджетів із ДФРР.