На Херсонщині 17 туристичних маршрутів та екологічних стежок, які потребують маркування

24.02.2018
900

У районах області мають потурбуватись про забезпечення маркування туристичних маршрутів національних-природних парків та ознакування туристичних об’єктів на автомобільних шляхах за європейськими стандартами в області.

Це питання обговорювалося на нараду з головами районних державних адміністрацій, районних рад, об’єднаних територіальних громад та міськими головами міст обласного значення.

Як зазначила Світлана Думинська, директор департаменту культури, туризму та курортів ОДА це світова практика, давно успішно та широко впроваджується в країнах ЄС, ближнього та дальнього зарубіжжя, повідомляє Управління інформаційної політики ХОДА.

В Україні така робота активно ведеться в Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Полтавській областях, що призводить до підвищення туристичної привабливості цих регіонів та сприяє покращенню орієнтації туристів на місцевості.
Наразі в області таких знаків лише 4 одиниці.

«Тому необхідно визначити туристичні об’єкти, які потребують ознакування у 2018 році на автомобільних шляхах області за європейськими стандартами, кількість необхідних знаків та місця їх можливого розташування, забезпечити їх встановлення. Це мають бути у першу чергу об’єкти історико-культурної спадщини та природно-заповідного фонду (це і Легендарна тачанка, шато Трубецьких, Вежа Вітовта, Скіфський курган «Огуз», Олешківська та Кам’янська Січі, Національні природні парки «Олешківський», «Азово-Сивашський», та ін.). Одним з пріоритетних об’єктів для ознакування в цьому році вважаємо історико-культурну пам’ятку національного значення «Камянська Січ», – звернула увагу керівників районів Світлана Думинська.

Крім того, актуальним є встановлення окремо стендів з картосхемами найпривабливіших туристичних об’єктів для відвідування на території району в місцях масового перебування потенційних туристів в населених пунктах на підпорядкованих територіях.

На сьогодні на об’єктах природно-заповідного фонду області 17 туристичних маршрутів та екологічних стежок, які вже давно потребують маркування, а саме: у Джарилгацькому національному природному парку – 2, в Олешківському національному природному парку – 3, в біосферному заповіднику «Асканія Нова» – 6. Є проекти 3 екологічних стежок Азово-Сиваського парку та 3 туристичних маршрутів Нижньодніпровського.

Департаментом культури, туризму та курортів облдержадміністрації спільно з керівництвом НПП та заповіднику вже проведено попередні економічні розрахунки видатків на знакування та маркування туристичних маршрутів, а саме на предмети, матеріали, обладнання та інвентар, послуги доставки та встановлення знаків початку та кінця маршруту, вказівних та інформаційних.