Екологічна катастрофа в Керченській протоці внаслідок окупації Криму

22.04.2025
100

Представництво Президента України в АРК закликає посилити контроль за екологічною безпекою судноплавства в регіоні

Про це повідомляє видання Кримські новини.

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України заявили про серйозну екологічну загрозу, спричинену окупацією півострова росією.

Йдеться, зокрема, про аварію двох російських танкерів у Керченській протоці 15 грудня 2024 року.

У районі мису Такиль одночасно зазнали аварії нафтові судна серії «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Основну загрозу становить мазут марки М-100, який був на борту.

Ця речовина застигає вже при +25°C, а в умовах зимової температури води в протоці перетворюється на густу масу, осідає на дно або зависає у воді згустками, що унеможливлює її ефективне збирання.

У Представництві зазначають, що аварія — лише один із прикладів екологічного вандалізму росії в Криму.

Окупаційна адміністрація системно знищує природу півострова: від незаконної забудови та вирубки лісів до виснаження водних ресурсів і мілітаризації природоохоронних територій. Після 2014 року екосистема Криму зазнала масштабного руйнування.

Зокрема, в Чорному морі накопичується бойова техніка, паливо та озброєння, що унеможливлює екологічне відновлення, а заповідник «Опук» було перетворено на військовий полігон, попри його унікальну цінність. Крім того, сміттєзвалища та спалювання відходів створюють додаткове навантаження на екологію регіону.

Українська влада закликає міжнародну спільноту засудити дії Росії, посилити контроль за екологічною безпекою судноплавства в регіоні та домагатися компенсації за завдану шкоду.