Українське радіо та телебачення почує Херсонщина й Крим

15.12.2017
864

Сьогодні в приміщенні Херсонської ОДА відбувся брифінг за участі голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, члена Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергія Костинського, в. о. обов’язки генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Олександра Богданова та народного депутата України Олександра Співаковського.


Основним приводом для брифінгу стало ухвалення Верховною Радою України Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України (№6565), повідомляє Департамент з питань внутрішньої та інформаційної політики ХОДА.

Закон поширюється на території з особливим режимом мовлення – це райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України, на які з територій сусідніх держав засобами ефірного наземного аналогового та/або цифрового телерадіомовлення поширюються програми держави-агресора. Даний Закон запроваджує процедуру прискореної видачі дозволів на тимчасове мовлення в окремих, найбільш уразливих для інформаційного впливу, районах для того, щоб надати додаткову можливість місцевим українським телерадіокомпаніям мовити на цих територіях.

«Ми починаємо новий етап розбудови українського теле- та радіомовлення на півдні Херсонської області й території Криму. Окупаційна влада в Криму нарешті визнала, що українське мовлення дійсно існує. Ухвала Закону значно спрощує процес розбудови мовлення і дозволяє застосовувати практику тимчасових дозволів у Луганській, Донецькій, Херсонській областях і на території Криму. Запевняю, вже у першій половині 2018 року будуть відчутні результати нашої спільної з Херсонською облдержадміністрацією роботи», – запевнив член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв нагадав, що саме Херсонщина була першою областю, в якій запроваджувалася Стратегія інформаційної безпеки України:

«Найголовнішим завданням було відновлення мовлення на території Каланчацького, Генічеського й Чаплинського районів, там українського контенту не було взагалі. Це вдалося завдяки цьогорічному відновленню Чонгарської вежі і на такі кардинальні заходи вже рефлексують представники окупаційної влади, адже українське слово й пісня лунають на території Криму. Вдячний парламенту за ухвалення Закону України №6565, завдяки якому у найкоротші строки укладатимуться угоди з мовниками й покриття україномовного радіо та телебачення дедалі розширюватиметься».

Так, спікери повідомили, що спільними зусиллями з Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення вже запланований початок відновлення вежі у Чаплинському районі.

Дана вежа дасть можливість чути й бачити українські медіа, як мінімум, в Армянську й Красноперекопську.

«Чаплинську вежу плануємо максимально підняти до 130 метрів. Всі відповідні юридичні процедури здійснено, визначено підрядника, який вже проводить підготовчі роботи для реалізації проекту по підвищенню вежі. Концерн докладає максимальних зусиль для відновлення українського мовлення на півдні Херсонщини й у Криму», – зазначив . о. обов’язки генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Олександр Богданов.

Особливе значення реалізація проекту має для тих територій області, де відсутнє місцеве мовлення, а саме: на частинах Верхньорогачицького, Великолепетиського, Нижньосірогозького, Іванівського Генічеського, Великоолександрівського районів, які прилеглі до сусідніх областей. А надто важливе значення це має для районів прилеглих до АР Крим: Скадовського, Чаплинського, Каланчацького, Нижньосірогозького, Генічеського, де на їх частинах відсутнє національне мовлення і присутні заборонені російські канали.