Розграбування «ново-окупованих» територій не рятує кримську економіку

28.05.2022
858

Як пише Association of Reintegration of Crimea, розграбування «ново-окупованих» територій не рятує кримську економіку

АРК вже писала про те, що масове завезення окупантами до Криму сільськогосподарської продукції з Херсону та Мелітополю не сприяло покращенню економічної ситуації на півострові, зокрема на його споживчому ринку, про це у фейсбуці пише доктор юридичних наук, експостійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін


Також АРК повідомлялося, що Кремль визначив регіони, «відповідальні за відновлення економіки Донбасу», при чому поряд із суб’єктами росії до цього переліку був включеним й окупований Севастополь, який «отримав шефство» над Старобільським районом Луганської області.

Наразі став зрозумілим формат такої «допомоги» з боку Севастополя, якій з умов окупації ніяких власних економічних та фінансових ресурсів не має та є суто «дотаційним» місцем. Адже пропаганда окупантів заявляє, що злочинні «севастопольські чиновники» нібито «допомогли утворити» у Старобільську фейкове «муніципальне державне підприємство» «Старобільский елеватор».

Агресор не переховує що контроль над цими виробничими потужностями, що насправді належать українському концерну «Нібулон», необхідний для злочинного вивезення зерна, адже воно «лежить, його потрібно продавати». Відповідну злочинну оборудку розпочала відряджена до Старобільську «севастопольська делегація», на чолі з фейковим «віце-губернатором» Сергієм Толмачовим, сибірським політтехнологом. Примітно що саме із Старобільську викрадене зерно нескладно вивозити до росії залізницею через станцію Валуйки, а далі ці «трофеї» можуть бути протиправно відправлені залізницею у треті країни через підконтрольні агресорові морські порти, зокрема – й через Севастополь.

У цьому вимірі характерними стали заяви російських загарбників у Мелітополі, про те що захоплене ними в Запорізькій області майно «Укрзалізниці» зокрема станції, вагонне та локомотивне депо нібито «передаються» до злочинної організації «Кримська залізниця».

Втім масштабне розграбування окупованих районів материкової України ніяк не сприяє покращенню продовольчого забезпечення самих кримчан. Прикладом, попре галасливі заяви російської пропаганди про нібито «відновлення рисівництва» в Криму на воді Північнокримського каналу, наразі російський уряд запроваджує практично повну «заборону на вивезення» рису з росії.

Раніше ми писали про гостру кризу у рибоводстві, виноробстві та пивоварінні Криму через колапс постачання європейської сировини, розсади, мальку та солоду. Тепер до кризових напрямів додалося й вироблення на півострові молочної продукції, адже «раптово виявилося», що на всіх підконтрольних державі-агресорові територіях практично не виробляється закваска для виготовлення кисломолочної продукції та сирів.

Звісно знижується й споживча спроможність населення; зокрема у тому ж Севастополі у 2022 році відмічене падіння вдвоє відвідань населенням ресторанів. За таких умов скоро їх єдиними гостями стануть «чиновники» загарбників, що пропиватимуть там награбоване, та російські військові на поминках своїх вбитих на фронті колег.