У Мінінформполітики вважають, що українське ТБ на Херсонщині після запуску Мультиплексу-7 з боку Криму не заглушать

29.07.2021
927

У Міністерстві культури та інформаційної політики України вважають, що збільшення покриття цифровим сигналом та запуску 7 загальнонаціонального мультиплекса значно ускладнить глушіння сигналу українського телебачення з боку окупованого Криму.


Про це в Українському кризовому медіа-центрі на зустрічі з журналістами Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей повідомив заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, відповідаючи на питання ЗМІ.

«7-й мультиплекс, який має активніше діяти по периметру південних і східних областей це телевізійний сигнал, він на ФМ-радіо ніяк не впливає. Шанси, що його глушити складно, в тому, що це мають бути так звані синхронізовані зони, коли на одній частоті мовиться з різних передавачів і вони загально посилюють один одного. Я не «технарь», але мені пояснювали, що це має краще діяти і бути складнішим для глушіння, бо це не є мовлення з одного лише передавача в одній вишці, це є одночасне мовлення з різних точок, які забезпечують синхронізацію. І що такий спосіб глушити набагато складніше», – сказав Шевченко.

Згідно з позицією міністерства, тут налаштовані саме на поширення українського мовлення, ніж на блокування сигналу з боку окупованих територій.

У 8 населених пунктах Херсонщини поблизу до адміністративного кордону з окупованим Кримом немає сигналу українського телебачення. Про це у програмі “Неофициальный разговор” телеканалу “Дом” повідомив голова Херсонської облдержадміністрації Сергій Козир.

Раніше Рада національної безпеки та оборони України на засіданні 14 травня затвердила Стратегію кібербезпеки України на 2021-2025 роки, а також ухвалила рішення про створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Мультиплекс МХ-7. За словами віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, нині в Україні склалася ситуація, коли мешканці прикордонних областей не мають змоги безкоштовно дивитись українські телеканали. Адже минулого року відбулося кодування супутникового телебачення, а єдиний оператор цифрового мовлення покриває не всю країну. Мешканці прикордонних областей наразі позбавлені цього сигналу, а для того, аби продовжити дивитись українські телеканали, їм необхідно купувати новий тюнер та оформлювати підписку з провайдером.

Як повідомила Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України за результатами засідання РНБО, завдяки Мультиплекс MX-7 до кінця 2021 року доступ до якісного цифрового мовлення MX-7 буде на 95% підконтрольної території України.

Державна інфраструктура ефірного цифрового телебачення запрацює у 158 населених пунктах, у тому числі – на прикордонних територіях.

МХ-7 транслюватиме щонайменше 12 каналів. Перш за все державні телекомпанії та Суспільне мовлення. Наповнення мережі визначатиме Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Канали будуть незакодовані.

Зустріч з Тарасом Шевченком у форматі колективного інтерв’ю відбулася у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру східного партнерства «Протидія дезінформації на півдні та сході України» за підтримки Європейського Союзу.