Нардеп: Населеним пунктам на Арабатці відмовили в створенні ОТГ, мотивуючи це сильними проросійськими настроями місцевих мешканців

11.01.2021
1204

Населеним пунктам, що знаходяться на Арабатській стрілці і межують з окупованою АР Крим, відмовили в створенні обʼєднаної територіальної громади, мотивуючи це сильними проросійськими настроями місцевих мешканців.

Про це в інтерв’ю виданню «ГЛАВКОМ» заявив народний депутат України (фракція СЛУГА НАРОДУ), голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

На переконання народного депутата, утворення такої громади не відповідало потребам національної безпеки.

Народний депутат пояснив свою думку наступним чином:

Давайте заглибмося в історію 2014-го року: чи були на Арабатській стрілці серед селищних голів сепаратистські настрої? Звичайно, були, і були готові зустрічати агресора. Я кажу це, як кримчанин. При цьому Арабатська стрілка географічно відірвана від континентальної частини Генічеського району в його попередніх межах (в цих межах зараз створена Генічеська ОТГ) і безпосередньо межує з окупованою територією. На моє переконання, утворення такої громади не відповідало потребам національної безпеки. І хай певний час її жителям доведеться їхати трохи далі для отримання адміністративних послуг, але так ми не наразимо себе на небезпеку з іще одним шматком території, на який може зазіхнути окупант. Це був ключовий критерій, з якого відбувалися консультації і з РНБО, і з СБУ, і з місцевими радами. Якби не присутність поряд російських військ, на території нинішньої Генічеської громади було б реально створити декілька ОТГ.

Треба відмітити, що у нових межах Берегівського району обʼєднали найбільш проблемні в плані сепаратизму населені пункти Закарпаття.

Нагадаємо, що Щасливцевська сільська рада не погоджується з форматом об’єднання територіальних громад в форматі “Один район – одна громада “, оскільки план розроблено з порушенням процедури передбаченої нормативно-правовим актом, а одна громада в межах одного району не відповідає засадам концепції реформи , щодо децентралізації та порушує критерії спроможності громад передбачені законодавством, та оскаржує таке рішення у суді.