Голова Борозенської ОТГ Галина Кузьміна: Ми не зробили стовідсотково дороги тільки через те, що не було кому робить та з чого

07.11.2017
1751

Наше спілкування відбулося ще до дня голосування і Галина Луківна відповідала на питання у якості виключно кандидатки на посаду голови Борозенської ОТГ і як діючий Борозенський сільський голова. Інтерв’ю не втратило актуальності. Мотивація та участь сільських жінок у політиці – ми намагалися отримати відповіді на ці питання.

Я, Галина Луківна Кузьміна 1967 року народження, народилась у родині, яка була репресована у Омську область. Тоді у цей край з родиною окремо була виселена моя мати, окремо – батько, там вони познайомилися, там вони одружилися. В їхньому спільному житті народилися 5 дітей в Омській області.


Сама я українка, батьки із Львівської області, ми переїхали сюди. Чому на Херсонщину? Тому що у 80-ті роки сюди у степовий край кликали переселенців, які приїздили у села з Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Сумської областей. Ось таке, тоді було переселення… До обрання головою сільської ради я працювала 25 років у галузі культури, була і директором будинку культури.

Яку політичну силу ви представляєте? Чи мали досвід участі у виборах?

Я самовисуванка. Досвід у виборах? Так, я була депутатом районної ради, була депутатом місцевої ради.

Що мотивувало вас піти на вибори? Бажання щось змінити, вирішити якісь проблеми, реалізувати себе, здійснити мрію, гендерна квота, чи щось інше?

На мій погляд, це питання потрібно було вивчити. Коли я вже спіткнулася з бюджетом і побачила, що бюджет нашої сільської ради та двох сільських рад, які до нас приєднуються, вони теж не бідні, вони теж мають кошти, у них є землі… Хочу сказати, що за 2 роки з усіх моїх звернень до районної ради, ні одне моє звернення, яке підтримує село, не було вирішено. Ми просили 266 тис грн на заміну вікон у лікарні і дитячому садочку. Жодної копійки нам не було надано, це мене й спонукало піти на вибори. Адже усі кошти залишають в себе.

Чи самостійно ви будуєте свою виборчу кампанію, на чому робите основні акценти? Самостійно розробляєте стратегію, план кампанії?

Самостійно

Які форми роботи з виборцями ви використовуєте?

Спілкування

Що вам допомагало під час кампанії, родина, волонтери?

Підтримка народу по-перше Раніше на території Борозенської сільської ради не було жодного бульдозера. На господарстві є тільки один трактор, але ж очистка доріг, кладовища, упорядкування вулиць, освітлення – це все повинно бути технічно забезпечено. Голими руками ти нічого не зробиш. СГП «Борозенське» надають нам техніку. Вони мені дуже сильно допомагають і надіюсь, що надалі вони нам теж допомагатимуть. Виборці побачили за 2 роки, що я працюю, я надіюся, що вони будуть підтримувати мене надалі.


Виклики, перешкоди, які ви відчуваєте під час виборчої кампанії?

Немає абсолютно

Чи підтримуєте ви тезу, що жінок у політиці має бути більше?

Так. Жінка вона побачила, зробила і має від цього задоволення.

Чи має бути на законодавчому рівні закріплена гендерна квота?

Ні, хай чоловіки працюють рівномірно, як жінки.

Яка повинна бути система місцевих вибрів? Закриті списки, відкриті, чи повністю мажоритарка, де можуть йти само висуванці?

Мажоритарка звичайно, партії як надувні кульки можуть здуватися і лопати.

Розкажіть про свій бюджет (бюджет Борозенської сільської ради)?

Так. У нас бюджет великий, ми у минулому році виділили 1 млн грн на дороги! Але ми їх не зробили стовідсотково тільки через те, що не було кому робить. Тому що Каховський один асфальтний завод, поки довезуть. І він працював на Генічеськ, Залізний Порт, Нововоронцовку та Скадовськ. Нам дали дозвіл на ремонт доріг аж у жовтні, коли вже в ямах була вода. Ми відмовилися. У цьому році ми вже були розумні, у квітні місяці ми заключили договори, у травні у нас були вже ідеально залатані дороги. Ремонтні роботи на 0,5 млн. Ми б ще зробили.

Є першочергові завдання, які ви плануєте вирішувати після виборів в ОТГ?

Вода, освітлення, дороги, плюс дитячі садочки і школа, плюс лікарня. Щоб були і діти забезпечені і старше покоління медициною. У Борозенському ці питання закриті на 99,9%. Школа – 260 учнів. Дитячих садочків 2 на село. Організовано підвіз дітей шкільного віку. В лікарні швидка допомога, перша медична допомога і терапевтичне відділення на 10 койок місць зберігаємо. Важко, тяжко, але зберігаємо. Пункти обігріву є, 20 магазинів, аптеки, люди соціально-забезпечені плюс транспортне сполучення Великоолександрівка -Борозенське кожного дня, 2 вихідних: неділя-понеділок. У Херсон у нас щоденно відправляється Борозенське – Херсон, це дуже добре. По іншим селам трохи гірша ситуація. У них вода дається погодинно. Найперше для мене завдання – це у нас є комунальне господарство і вода зараз людям постачається цілодобово, звичайно ціна 15 гривень, може це багато, але вони самі на себе працюють зарплата, електроенергія всі інші ремонтні роботи це все вони самоокупні… У селах вода 2 години – люди на вудочці прив’язані, люди не мають ні комунікацій, ні машин пральних – нічого. Людина прив’язана до води. Якщо у нас в Борозенському вже за 2 роки село П’ятихатки, освітленні повністю Найперше, що я людям обіцяю, це воду цілодобово, і я впевнена, що це можна зробити завдяки нашому комунальному господарству. І освітлення цілодобово, а також збереження НВК.

Спілкувався Тарас Бузак